×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
31. augusts, 2013
Drukāt

Šā gada vasara – pusotru grādu siltāka par normu

Foto-LETAFoto-LETA

2013.gada kalendārā vasara – jūnijs, jūlijs un augusts – Latvijā bijusi pusotru grādu siltāka par pagājušā gada vasaru un normu, liecina aģentūras BNS apkopotie Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Ilggadējā vidējā gaisa temperatūra vasarā ir +16 grādu, tik silta bija arī 2012.gada vasara, savukārt šovasar gaisa temperatūra bijusi vidēji +17,6 grādi.

Latvijas vēsturē siltākajam maijam šogad sekoja neparasti silts jūnijs – tā vidējā gaisa temperatūra bija +17,6 grādi, kas to ierindoja siltāko jūniju rindas otrajā pozīcijā – aiz 1999.gada.

2013.gada siltākais mēnesis ar vidējo gaisa temperatūru +17,8 grādi bija jūlijs. Tomēr iepriekšējos trīs gados jūlijs bija vēl siltāks, 2010.gadā tā vidējā gaisa temperatūra sasniedza pat +21,5 grādus. 2010.gadā piedzīvota arī siltākā vasara Latvijas vēsturē – tās vidējā gaisa temperatūra bija +18,4 grādi.

Šā gada augusts atbilstoši provizoriskai informācijai bijis vēsākais no kalendārās vasaras mēnešiem, tomēr gaisa temperatūra bijusi grādu augstāka par normu.

Nokrišņu daudzums gan jūnijā, gan jūlijā, gan augustā bija mazāks kā parasti – aptuveni trīs ceturtdaļas no normas. Jau ziņots, ka sausā laika ietekmē Latvijas lielāko upju notece patlaban sasniedz tikai pusi no ilggadējā vidējā rādītāja.

Meteoroloģiskā vasara, ko definē kā laika periodu ar vidējo gaisa temperatūru virs +15 grādiem, šogad, iespējams, kļuvusi par visgarāko, jo tā sākās mēnesi agrāk nekā parasti – jau maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+