×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

Sadedzinot ragaviņas, aicina smelties pieredzi no vecmeistariem (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Viens no izrādes aktieriem Gunārs Placēns, metot ragavas ugunī, izsaucās: "Dzīvojam, vecie! Nu ir miers!"

Esplanādē sadedzinot ragaviņas, ar kurām “vecīšus ved uz mežu”, Latvijas teātra vecmeistaru atbalstam veltītā labdarības uzveduma “Es esmu” organizatori aicina smelties pieredzi no teātra vecmeistariem.

“Nejaukas tradīcijas nav jāturpina,” uzsvēra Latvijas Teātru radošo personību atbalsta fonda “Rampa” koordinatore Zane Dombrovska, pabeidzot lasīt pasaku par to, kā veca vīra gudrība bija noderējusi dēlam, kurš savu vecīti nebija aizvedis uz mežu. Izrādes “Es esmu” pasākuma vadītājs Kārlis Krūmiņš uzsvēra, ka jaunie aktieri var smelties zināšanas no vecmeistariem, tāpēc viņu pieredze un gudrība ir jāizmanto.

Viens no izrādes aktieriem Gunārs Placēns, metot ragavas ugunī, izsaucās: “Dzīvojam, vecie! Nu ir miers!”

Izrādē “Es esmu”, kas notiks 1. jūnijā mūzikas namā “Daile”, seniori ir izvēlējušies kādu no jaunajiem aktieriem, ar kuru kopā iestudēt fragmentu. Visi aktieri izrādē piedalās brīvprātīgi, tāpēc nauda, kas tiks iekasēta no biļetēm, tiks novirzīta Latvijas teātru senioru sociālā un veselības stāvokļa uzlabošanai.

“Es zinu, kas notiek ar vecajiem aktieriem, tāpēc piekritu piedalīties. Algas teātrī nav lielas, bet tad, kad biju uz skatuves, šķita, ka tas ir mans dzīves aicinājums. Daudzi aktieri neatrada spēku kaut kam jaunam,” stāstīja bijusī Operetes teātra aktrise Sarma Riekstiņa. Viņa uzvedumā “Es esmu” piedalīsies kopā ar aktieri Juri Jopi.

Ja valsts nauda netiktu tērēta “pa labi, pa kreisi”, nebūtu vajadzīga labdarība, ir pārliecināts aktieris Placēns. “Vispār šķiet, ka Latvijā viss pastāv tikai labdarības dēļ, jo nav skaidrības, kur paliek valsts lielā nauda,” stāstīja aktieris, norādot, ka medijos izskanējuši dažādi valsts naudas izsaimniekošanas gadījumi. “Latvietim ir laba sirds,” par ziedotājiem priecājās Placēns.

Uzvedumā “Es esmu” uz vienas skatuves kopā kāps desmit Latvijas teātra vecmeistari no Valmieras, Liepājas un Rīgas, lai kopā ar pašu izvēlētiem partneriem atgrieztos savās mīļākajās teātra izrādēs. Helga Dancberga kopā ar Nacionālā teātra aktieri Gundaru Grasbergu spēlēs fragmentu no izrādes “Antigone”, Aina Karele atcerēsies sevi Ieviņas lomā no izrādes “Skroderdienas Silmačos”, savukārt Gunārs Placēns atkal būs Šveiks. Uzvedumā piedalīsies Sarma Riekstiņa, Tamāra Soboļeva, Ļevs Birmanis, Irina Tomsone, Dace Vītola, Mārtiņš Egliens, Ilze Ķuzule un citi.

Izrādes režisors ir Pēteris Krilovs, kurš iecerējis uzvedumu veidot sportiskā garā. “Mana vēlēšanās ir, lai uzveduma aktieri, esot kopā šai vakarā, uz vienas skatuves satiekas ne tikai profesijā, ar skatītājiem un saviem skatuves partneriem, kas pilnīgi noteikti būs radošs un interesants piedzīvojums, ne tikai ar savām lomām, bet arī cilvēciski – iedvesmojot gan paši sevi, gan arī skatītājus būt un noturēties savā labākajā formā,” norādījis režisors.

Uzvedums 1. jūnijā mūzikas namā “Daile” sāksies plkst.19, bet jau no plkst.16 ikviens varēs aplūkot un savā īpašumā iegūt dažādas Latvijas aktieru personīgās un ar teātra dzīvi saistītās atmiņas lietas, kas būs izstādītas ziedojumu tirdziņā.

Latvijas Teātru radošo personību atbalsta fonds “Rampa” šobrīd rūpējas par gandrīz simt teātra vecmeistariem, kas savus spēka gadus un veselību atdevuši teātrim. Liela daļa šo savulaik tautā mīlēto skatuves mākslinieku šobrīd ir kļuvuši par vientuļiem pensionāriem ar minimālajiem ienākumiem, un viņiem ir nepieciešams sabiedrības atbalsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vairs nav pieejams.

Draugiem Facebook Twitter Google+