×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. februāris, 2016
Drukāt

Šadurskis: Izglītības sistēmas mērķis ir laimīgs cilvēks (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Kārlis Šadurskis.

Izglītības sistēmas mērķis ir laimīgs cilvēks, kas orientējas apkārtējā pasaulē un grib, un spēj iegūt jaunas tam nepieciešamās zināšanas, intervijā “Rietumu radio” sacīja izglītības un zinātnes ministra amata kandidāts Kārlis Šadurskis (V).

Tāpat izglītības sistēmai jārada kopējām darba tirgus prasībām atbilstošus cilvēkus, “noklājot pilnu sabiedrības vajadzību spektru”, sacīja Šadurskis.

“Laimīgs cilvēks ir ļoti būtisks,” sacīja Šadurskis. “Sāksim ar to, ka laimīgu skolēnu var izaudzināt un izglītot laimīgs pedagogs, līdz ar to skolā jānonāk tiem pedagogiem, kuri grib un var strādāt, kuriem ir misijas apziņa.”

Šadurskis atzina, ka zemais atalgojums patlaban nodrošina to, ka skolās strādā šīs profesijas entuziasti, tomēr uz entuziastiem nevar balstīties sabiedrības ilgtermiņa attīstība, un pedagogiem jāsaņem pienācīgs atalgojums, un viņi nedrīkst būt pārslogoti, kā arī viņiem jāspēj atlicināt laiku un līdzekļus savai pilnveidei.

“Ar pedagogu algu reformu mēs tiksim galā. Laika nav daudz, bet ir labas iestrādes,” sacīja Šadurskis, piebilstot, ka jaunajam atalgojuma modelim jābūt pieņemtam valdībā līdz mācību gada beigām.

Šadurskis uzsvēra, ka ļoti svarīgi ir atrast papildu finansējumu pirmsskolas izglītības iestādēm. Tāpat, pēc pedagogu algu reformas, izveidosies situācija, ka skolotājs skolā saņem aptuveni divreiz lielāku atalgojumu nekā asistents augstskolā, kas ir pirmā akadēmiskā pakāpe.

“Tas nav pareizi, un tur ir nepieciešami resursi, kas būs jāmeklē,” sacīja Šadurskis. Viņaprāt, naudu iespējams iegūt no ēnu ekonomikas mazināšanas, kā arī racionālas nodokļu sistēmas izveides, kas “mazinātu nodokļu optimizācijas tieksmes”, kā arī stimulētu jaunu darbvietu rašanos.

Šadurskis gan neatklāja, cik daudz naudas nepieciešams, lai minētās reformas īstenotu. “Esam vienojušies, ka par summām nerunājam, pirms vasaras sākumā esam ieguvuši Pasaules Bankas audita pētījumu par mūsu nodokļu sistēmu,” sacīja Šadurskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Kurš cilvēks laimīgs? Pareizi – Laimīgs Šadurskis!

 2. Šadurskis ir demagogs, kurš sludina Āboltiņai, kura ir neatgriezeniski kritusi no troņa, tīkamu ideoloģiju, turklāt dara to tirgus tantes līmenī, kas nozīmē, ka nopietnus argumentus un reālus pozitīvus darbus, no šī Saeimas klauna, kas slepus – Straujumai nezinot, pamanījās ievērojami palielināt algas Ministru Kabineta locekļiem, nevienam nedzirdēt un neredzēt.

  Tāpēc Šadurskis ne tikai par izglītības ministru neder, bet viņu atbildīgiem amatiem pat tuvumā nedrīkst laist, jo šāds indivīds ne brīdi nedomās par Latvijas valsts un tautas interesēm, bet tikai par savu kabatu un pašlabumu. Bet “sirdsapziņas tīrībai” pa virsu ieraus kādu graķīti, kā jau Vējonis iesaka darīt.

  Vērojot Šadurska izdarības Saeimā, sāk likties, ka klīniskā aina ir vairāk kā dramatiska, jo viņš sirgst ar visiem “Vienotības” politiķus raksturojošiem vīrusiem vienlaicīgi. Tie ir cinisms, augstprātība, neģēlība, ļauna viltība, liekulība, melīgums, aprobežotība.
  ..
  Turklāt Šadurska smaidiņš, kurš kā uzticams pavadonis viņu pavada it visur, liek domāt, ka viņam derētu atrasties citā iestādē, nevis Saeimā vai Ministru Kabinetā. Šadurskis ir viens no visnegatīvāk vērtētajiem Latvijas politiķiem, viņa reitingi ir ļoti zemi, kas nozīmē, ka Latvijas sabiedrība viņam neuzticas, līdz ar ko ir absolūti skaidrs, ka šādu indivīdu, pret kuru negatīvi ir noskaņota lielākā Latvija sabiedrības daļa, ir jātriec tālāk no ministra amata.

 3. Kā var būt laimīgi pie tāda ..ministra?

 4. Varbūt tomēr ministra kandidāta kungs kaut kā raksturotu savu priekšstatu par šo laimīgo cilvēku? Laimīgs un rīcībspējīgs? Domājošs? Strādīgs? Vai varbūt laimīgs pārgudrs, paštaisns un tikai un vienīgi savas tiesības pārzinošs muļķis?

 5. …laimīgs krievs?

 6. Ūja….izrādās, ka ši kunga vadībā nonāks laimes ministrija

 7. Sadurskis par izgliitiibas ministru – tas ir murgs, tas ir kaut kas neiedomaajams, tam pat nav apziimeejuma!

 8. Izglītības ministrija ir nolādēta. Kopš Piebalga laikiem nav bijis neviens normāls ministrs. Tur vajag izvadāt Laimes lāci vai izlaistīt svēto ūdeni, lai noņem lāstu.

 9. Tā kā valsti pamet ne tikai ārsti,medmāsas un skolotāji,bet pat zinātnieki,tad jāsecina,ka līdz mērķim vēl esam ļoti tālu!

  Tā kā valsti pamet ne tikai ārsti,medmāsas un skolotāji,bet pat zinātnieki,tad jāsecina,ka līdz šim mērķim Latvijā vēl ir ļoti tālu!

 10. ................... Atbildēt

  ir bērni, kam patīk mācīties. Varbūt ne visu, bet bērns ir dzimis zinātkārs, ja nav lopiņš. Skolas nonivelē, tas gan. Ko var gribēt no skoltājas Pr Dz fanes…………biešu ravētājas pēc nozīmes.

 11. mums laimīgs, ja neliek mācīties. Nav jau audzināti, bet audzēti.

 12. absolūti laimīgs esot tikai idiots

 13. Atkal meklēs finansējumu,itkā nauda augtu mežā kā dzērvenes. Labāk izaudzini gudru saimnieku, kurš prot nopelnīt līdzekļus!

 14. Šadurskis ar saviem izteikumiem man atgādina utopiskā komunisma pārstāvjus. Laikam viņa domāšanā
  marksisma idejas savienojušās ar vecuma novirzēm. Bet filozofēt jau nevienam nav aizliegts, tikai žēl, ka to dara ministrs.

 15. “Laimīgs tas, kam nav nekas…”

 16. Nepareizi – normāls mērķis var būt tikai pilnvērtīga CILVĒKA izaudzināšana un cilvēciski pilnvērtīgas sabiedrības izveidošana – bez zagšanas, korupcijas utml. jūsu pierastām lietām!

 17. … Seklos un tikamos merkus izglitiba izsaka tikai liberalisti … !

  … Kuram bernam patik macities … bez suriem piedzivojumiem iegutas pasapzinas, ka tikai grutais darbs dod saldos auglus … !!!???

  … Starp vajadzigiem piedzivojumiem ir ari vajadzigie arejie dzinuli: patriotisms, gimenes gods un aeji atbalstits personigas vertibas pasapzina …

  … Tikai latviesu skolas paslaik atrodas sie pedejie … !

  … Ka tur palika ar solijumiem pariet uz valsts valodas skolam … ?

Draugiem Facebook Twitter Google+