×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. marts, 2016
Drukāt

Šadurskis: Trīs gadu laikā pedagogu alga pārsniegs 1000 eiro (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Kārlis Šadurskis

Trīs gadu laikā pedagogu alga pārsniegs 1000 eiro, intervijā Latvijas Radio šorīt teica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Tas tiks panākts pateicoties papildus finansējumam un skolu tīkla sakārtošanai, skaidroja ministrs. Viņš uzsvēra, ka Izglītības un zinātnes ministrija nevar slēgt nevienu skolu, jo tas ir pašvaldību jautājums. Šadurskis norādīja, ka pašlaik pašvaldības ir pieņēmušas lēmumus par 11 skolām.

Attiecībā uz jauno pedagogu algu finansēšanas modeli, viņš neplānojot, ka pašvaldības pieņems lēmumus līdz šī gada septembrim. Tas esot nākamo gadu jautājums, turklāt jāņem vērā, ka 2017.gadā paredzētas pašvaldību vēlēšanas, tādēļ maz ticams, ka pašvaldības pieņems lēmumus par skolu tīkla optimizāciju.

Kā teica ministrs, tiks ievērots princips, ka pamatskola, jāsaglabā pēc iespējas tuvāk bērnu dzīvesvietai. Taču pēc tam jārūpējas, lai vecāki skolēni saņemtu pēc iespējas kvalitatīvāku izglītību.

Tiks domāts arī par pirmspensijas vecuma skolotāju nodrošināšanu. Ja skolotājam, pēc skolas slēgšanas, neizdosies atrast darbu, tiks maksāti pabalsti. Tam varētu paredzēt aptuveni 2 – 2,5 miljonus eiro.

Šadurskis uzsvēra, ka skolotājiem nav jācer uz lielāku algu, viņiem tikai jāgaida. Šī gada septembrī būs pirmais algas pieaugums, bet trīs gadu laikā tiks sasniegti 1150 eiro par likmi, ko ir aprēķinājis Ikšķiles vidusskolas direktors Česlavs Batņa.

Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrijas aprēķini liecina, ka Batņas izstrādātā alternatīvā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai kopumā varētu būt nepieciešami aptuveni 158 miljoni eiro, šajā summā iekļaujot arī pirmsskolas izglītību.

Savukārt Batņa uzskata, ka šim mērķim nepieciešami ne vairāk kā 35 miljoni eiro.

Batņa izstrādājis alternatīvu pedagogu darba samaksas modeli. Tā izstrādei veltītajā darba grupā piedalījās arī LIZDA un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija.

Alternatīvais modelis paredz, ka pedagogam tiktu samaksāts par visiem viņa veiktajiem pienākumiem, tomēr vienlaikus atalgojums būtu atkarīgs no skolēnu skaita.

Alternatīvais modelis balstītos uz 40 stundu darba nedēļu, turklāt mērķdotācija pedagogu algām tiktu novirzīta līdz pašvaldībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Un sāka zvanīt modinātājas,jāceļās un jāiet uz skolu. Tik patīkams sapnis bija.

  2. Kurš vairāk izsolīs — Šadurskis vai Beļevičs?Solīto trīs gadus gaida un solīts makā nekrīt,.Kauns klausīties to politcirku.Ko tik Beļevičs jau nav sasolījis un NEKĀ !!!Man zāles kāpj cena kosmiskā ātrumā.Tāds bardaks medicīnā nekad nav bijis.Tas pats izglītībā un faktiski VISĀ VALSTĪ.
    Nu un KNABā tāds pats ārprāts kā VIDā.Un kur nav anarhija?Tiešā runā šodien KĀDS sakars ir korumpantam VDK kadram Godmanim??KAD Latvijā neraus ārā no politmēslaines vecos komunistus ar ВПШ /augstākā partijas skola/ izglītību un ideoloģiju?Varbūt drīzi 1:1 Latvijā pieņems likumus kā Krievijas dumā??Te taču nevar faktiski nevienam dot pielaidi valsts noslēpumiem !! .

  3. No EU spējīgām zemēm Atbildēt

    Šādu ziņu lasīt patīkami! Bet tie ir tikai vārdi. Vajag nekavējoties būvēt aigšā Infustriālo ekonomiku! Kura dos iespēju nopelnīt gandrīz visam naudu! Latvijā vajag Ekoloģiski draudzīgu Ražošanu! Saemam/Partijām! Meklējiet iespēju ātrāk uzbūvēt un iedarbināt Ekonomisko Turbīnu! Kura dos skābekli visam! Lai kādreiz Strādniekiem/ Latviešiem būtu normāli apmaksāts darbs! Lai kādreiz EU spējīgu valstu algas Latvieši varētu saņemt Latvijā! Šeit visādi melnie pelna 8-9-10 un Padsmit euro stundā! Viņu te ir Miljoniem!

  4. Obligātajā veselības apdrošināšanā mūsu politiķi saskata tikai kārtējo sili-kārtējo valdi un padomi ar partiju iebīdītajiem locekļiem,nevis pirmskara Latvijas (un šodienas Eiropas valstu) slimokases ar pašu dalībnieku vēlētu valdi un revīzijas komisiju!

  5. Uz diferencētā neapliekamā minimuma rēķina? Pat Ņikita savos solījumos bija daudz pieticīgāks un pieminēja tikai mūsu paaudzi! No kurienes tad būs tas papildu finansējums? Kam atņemsim?

  6. To jau šis solīja pirms 8 gadiem

Draugiem Facebook Twitter Google+