×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Saeima noraida ierosinājumu starp atzīmējamām dienām iekļaut arī Sporta dienu

LETALETA

Saeima šodien nenodeva izskatīšanai komisijās opozīcijas frakcijas “Saskaņa” iesniegto likumprojektu, kas paredz septembra trešo sestdienu noteikt par Sporta dienu.

Pamatojot šo ieceri, “Saskaņa” atsaucas uz Eiropas Komisijas iniciatīvu par Eiropas sporta nedēļu, kas norisinās septembrī.
“Sports un fiziskās aktivitātes ievērojami sekmē iedzīvotāju labklājību, tomēr to līmenis pašlaik nav īpaši augsts un dažās valstīs pat pazeminās. Eiropas sporta nedēļas mērķis ir mainīt šo situāciju. Nepietiekama fiziskā aktivitāte ne tikai negatīvi ietekmē sabiedrību un cilvēka veselību, bet rada arī ekonomiskas izmaksas. Sporta kā sociālās integrācijas līdzekļa lomas stiprināšana palīdzētu risināt pašreizējās problēmas Eiropas sabiedrībā,” norādīts likumprojekta anotācijā.

“Saskaņas” pārstāvji norāda, ka Latvijā aptuveni 40% no visiem iedzīvotājiem nodarbojas ar sportu. Oficiāla sporta diena palīdzētu vēl vairāk popularizēt sportu Latvijas iedzīvotāju vidū. “Sports ir labākais līdzeklis, lai rūdītu raksturu,” uzskata opozīcijas deputāti.
Šādas izmaiņas “Saskaņa” piedāvāja veikt likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+