×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

Saeimas apstiprinātajā Nacionālās drošības koncepcijā astoņas prioritātes (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien, 26.novembrī, ar lēmuma projektu apstiprināja Nacionālās drošības koncepciju, LA.lv uzzināja Saeimas preses dienestā.

Saeimas apstiprinātajā koncepcijā noteiktas astoņas prioritātes Latvijas nacionālās drošības apdraudējumu novēršanai: iekšējās drošības apdraudējuma novēršana; ārvalstu izlūkošanas un drošības dienestu radītā apdraudējuma novēršana; militārā apdraudējuma novēršana; pilsoniskās sabiedrības vienotības apdraudējuma novēršana; Latvijas informatīvajai telpai radītā apdraudējuma novēršana; Latvijas ekonomikai radītā apdraudējuma novēršana; starptautiskā terorisma radītā apdraudējuma novēršana; kiberapdraudējuma novēršana.

Valsts apdraudējuma analīzē un koncepcijā aplūkoti draudi, kas tieši un pastarpināti ietekmē Latvijas nacionālo drošību un saistīti ar izmaiņām starptautiskajā drošības vidē, militārajām aktivitātēm Latvijas robežu tuvumā, starptautiskā terorisma tendencēm, kiberdrošību, kā arī atsevišķu valstu centieniem ar politiskiem, humanitāriem, informatīviem un ekonomiskiem līdzekļiem ietekmēt Latvijas sabiedrības vienotību, valsts ārpolitisko orientāciju un iekšpolitisko stabilitāti.

Koncepcijā iekļautās prioritātes tiks izmantotas, plānojot un definējot konkrētus pasākumus un līdzekļus valsts apdraudējuma neitralizācijai un novēršanai, kas tiks iekļauti Nacionālās drošības plānā.

Saskaņā ar Nacionālās drošības likuma 27.pantu, Nacionālās drošības koncepciju Saeimai jāapstiprina ne retāk kā reizi katrā sasaukumā līdz sava pirmā darbības gada 1.oktobrim.

Iepriekšējā Nacionālās drošības koncepcija Saeimā apstiprināta 2011. gada 10. martā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Valdis Freimantāls. Atbildēt

  Var redzēt, ka lēmējiem likumības un likumu ievērošana Latvijā ir pil;nīgi nenozīmīgs sīkums.

  Visi šie lēmēji pat nesaprot, ka 1993.gada 18.februāra naktī komunisti un čekisti BRUTĀLI iznīcināja Rīgas Latviešu Biedrību un uzmahinēja viltus biedrību.

  Apmaksātais lēmēju bariņš nav nekas cits, kā pret latviski noskaņotu bez principa naudas taisītāju afēra.

  Aizsedzoyies ar vārdiem, šie viltīgie pašlabuma zvejnieki duļķo prātus un piesedz komunistu un čekistu noziegumu lavīnu pret latviešu ģimenēm!

  Lasiet manas publikācijas internetā.
  Analizējiet www tautas tribunāls.eu materiālus.

  Esmu Rīgas Latviešu Biedrības vēlēta amatpersona – Goda tiesnesis, Latvijas Kultūras Hronikas režisors.

 2. ” …pilsoniskās sabiedrības vienotības apdraudējuma novēršana…”
  Tas nozīmē – par latviešiem visas iespējamās lamas, bet
  latviešiem pretī jāklusē ?

 3. Jābūt 21! Tajā skaitā-bezcaurumu žogam uz ES ārējās-austrumu robežas!

Draugiem Facebook Twitter Google+