×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

Saeimas Juridiskajā biroja vadītāja pieņems Pastara un Plepa atlūgumus

Foto: LETAFoto: LETA

Juristi Edgars Pastars (no kreisās), Ilze Plakane un Jānis Pleps.

Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere nolēmusi pieņemt divu biroja darbinieku, konstitucionālo tiesību speciālistu Jāņa Plepa un Edgara Pastara atlūgumus. Informāciju par atlūgumu pieņemšanu Meistere šodien iesniegs Saeimas personāldaļai.

Par to, ka Pleps un Pastars nolēmuši aiziet no darba Juridiskajā birojā, ceturtdien vēstīja portāls “lsm.lv”.

Abi darbinieki Meisteri informējuši, ka viņiem ir vēlme veidot karjeru citās jomās. Saskaņā ar atlūgumā rakstīto viņu pēdējā darba diena būs 16.janvārī. Uz nākotnē vakantajām vietām Juridiskais birojs meklēs darbiniekus aptaujas kārtībā, uzrunājot atbilstošus kandidātus. Taujāta par iespēju rīkot konkursu, Meistere norādīja, ka līdz šim neviens biroja darbinieks konkursa kārtībā nav ticis pieņemts darbā, bet ir veikta potenciālo kandidātu uzrunāšana.

Juridiskais birojs pēc iespējas ātrāk centīsies pieņemt darbā jaunus darbiniekus, lai gan būs grūti īsā laikā atrast tāda līmeņa konstitucionālo tiesību speciālistus. Taču Juridiskā biroja vadītājai nav šaubu, ka pēc pieņemšanas darbā jaunie darbinieki, strādājot kopā ar kolēģiem, izaugs savā profesionalitātē. Taujāta, kā Plepa un Pastara aiziešana ietekmēs Juridiskā biroja profesionālo līmeni, viņa norādīja, ka birojs dažādās situācijās ir aizvietojis līdzšinējos kolēģus, taču pašlaik uz šo jautājumu atbildēt ir pāragri.

Kā ziņots, Pleps ir Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Tiesību teorijas un vēstures katedras vadītājs, savukārt Pastars agrāk ieņēma Valsts prezidenta padomnieka likumdošanas un juridiskajos jautājumos amatu.

Lai gan galvenie aiziešanas iemesli ir saistīti ar vēlmi kaut ko mainīt karjerā, viņi nenoliedz, ka lēmumu par aiziešanu no biroja ietekmējusi arī vadības maiņa šī gada sākumā, kad no biroja uz Satversmes tiesu aizgāja Gunārs Kusiņš.

Pastars pēdējo mēnešu laikā publiski komentējis vairākas lietas, kas varētu būt netīkamas atsevišķiem ietekmīgiem politiķiem, piemēram, par 12.Saeimas vēlēšanu rezultātu tiesas prāvu, arī par to, vai deputāts var nolikt mandātu pirms svinīgā solījuma došanas, kā rezultātā 12.Saeimas pirmajā sēdē tomēr bija spiests piedalīties Jānis Junkurs (V).

Pastars gan uzsver, ka viņa aiziešana nebūtu jāsaista ar kādu politisko ietekmēšanu.

Pleps un Pastars abi specializējušies tieši konstitucionālajās tiesībās, un jau tagad ir skaidrs, ka nākamgad Saeimas darba kārtībā būs vismaz vieni Satversmes grozījumi – par tautas vēlētu prezidentu. Tomēr Pleps neuzskata, ka viņu aiziešana birojam radīs lielas problēmas.

Meistere gan godīgi atzina, ka viņai par to ir bažas. “Vēl neesmu aptvērusi. Viņi ir redzamākie cilvēki konstitucionālajās tiesībās vispār Latvijā, tas ir liels zaudējums Juridiskajam birojam,” atzina Meistere.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+