×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs neatbalsta marihuānas dekriminalizāciju (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK) norāda, ka viņš kā deputāts neatbalsta marihuānas dekriminalizāciju.

Viņš pieļauj, ka daļai jauniešu šādas iniciatīvas ir aktuālas, taču ir jādomā plašāk, kā tas ietekmē sabiedrību un iedzīvotāju veselību kopumā.

Taujāts, vai, piemēram, par marihuānas lietošanu vajadzētu piemērot kriminālsodu, nevis administratīvo sodu, Bērziņš atbildēja, ka tas ir krimināltiesību ekspertu jautājums, taču politiķis šādu rīcību neatbalsta.

Jau ziņots, ka sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” par marihuānas dekriminalizāciju parakstījušies vairāk nekā 10 000 cilvēku, kas nozīmē, ka šo iniciatīvu var iesniegt parlamentā.

Iniciatīvas autors Āris Ābele aicina atbalstīt iniciatīvu atcelt sodu par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu, kas paredzēta paša vajadzībām personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu.

Ābele domā, ka tas ļautu tiesu sistēmai nodarboties ar nodarījumiem, kuriem ir reāla negatīva ietekme uz sabiedrību. Iniciatīvas autors atzīmē, ka esot vairākas valstis, kurās marihuāna ir legāla vai dekriminalizēta lielākos vai mazākos apmēros.

Iniciatīvas autors pauž uzskatu, ka šādu izmaiņu gadījumā “ievērojami samazināsies cilvēku skaits, kuri pārmērīgi lieto alkoholu”, “daudziem jauniešiem vairs nebūs sabeigtas dzīves ar nesamērīgi lieliem cietumsodiem”, samazināšoties “legālo”, ar ķīmiju apsmidzināto narkotiku lietošana u.tml.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Pensijā! Neko tu nesaproti!

  2. o viņš var neatbalstīt?Tas ir daudz humānāks par alkoholu.Gribu lai viņš pārbauda uz sevi!

  3. Vēlēšanās uzvarēs tā partija,kas atbalstīs šo iniciatīvu!

Draugiem Facebook Twitter Google+