Foto-LETA

Apinis: Marihuānas dekriminalizācija ir murgaina ideja un politiķu atbalstu negūs 3

Marihuānas dekriminalizācija no valsts, medicīnas un labklājības viedokļa ir murgaina ideja un tai nebūs nekādu “plusu”, šādu viedokli pauda Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) vadītājs Pēteris Apinis.

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Viņš uzskata, ka, atļaujot lietot marihuānu, “mēs palielinātu atkarību skaitu un nekādā veidā nesamazinātu cita veida atkarības”. Apinis uzskata, ka idejas autoriem aizmugurē stāv “milzīgs bizness un intereses”.

Tāpat Apinis pārliecināts, ka iniciatīva atbalstu politiķu vidū negūs. “Tas nenotiks, mēs nemāžosimies pakaļ valstīm, kur vēsturiski jau ir robežas ar narkotikām.” LĀB vadītājs uzskata, ka ir nepieciešams bērniem un jauniešiem vairāk skaidrot atkarību ietekmi uz veselību un to var panākt, atjaunojot skolās veselības mācību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vaicāts, vai viņš piekrīt iniciatīvas autoram, ka šādi varētu izskaust augu maisījumu smēķēšanu, Apinis norāda, ka augu maisījumu smēķēšana vairs nav problēma un tā ir atrisināta.

“Ja valdība tā gribētu, šādi varētu samazināt arī alkohola un tabakas radītās sekas vismaz uz pusi vai par trešdaļu. Tomēr bezmugurkaulainā valdība un Saeima nevēlas atbrīvoties no vidējā un lielā biznesa lobija, kuri ir gatavi pelnīt uz cilvēku nāvi,” pauž LĀB vadītājs.

Jau ziņots, ka sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” par marihuānas dekriminalizāciju parakstījušies vairāk nekā 10 000 cilvēku, kas nozīmē, ka šo iniciatīvu var iesniegt parlamentā.

Iniciatīvas autors Āris Ābele aicina atbalstīt iniciatīvu atcelt sodu par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu, kas paredzēta paša vajadzībām personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu.

Ābele domā, ka tas ļautu tiesu sistēmai nodarboties ar nodarījumiem, kuriem ir reāla negatīva ietekme uz sabiedrību. Iniciatīvas autors atzīmē, ka esot vairākas valstis, kurās marihuāna ir legāla vai dekriminalizēta lielākos vai mazākos apmēros.

Iniciatīvas autors pauž uzskatu, ka šādu izmaiņu gadījumā “ievērojami samazināsies cilvēku skaits, kuri pārmērīgi lieto alkoholu”, “daudziem jauniešiem vairs nebūs sabeigtas dzīves ar nesamērīgi lieliem cietumsodiem”, samazināšoties “legālo”, ar ķīmiju apsmidzināto narkotiku lietošana u.tml.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.