×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
27. janvāris, 2012
Drukāt

Saeimas mājaslapā informācija lasāma arī vieglajā valodā

Foto- LETAFoto- LETA

Saeimas mājaslapā informācija no piektdienas ir pieejama arī tā saucamajā vieglajā valodā, lai cilvēkiem, kuriem ir grūti uztvert ikdienā lietoto rakstīto tekstu, būtu iespēja uzzināt vairāk informācijas par parlamentu, aģentūru BNS informēja Saeimas Preses dienests.

Jaunizveidotajā sadaļā “Viegli lasīt” atrodama vispārīga informācija par Saeimu, parlamenta vēlēšanām, likumdošanas darbu un starptautisko sadarbību, frakcijām, deputātiem un komisijām. Vieglajā valodā pieejama arī informācija par iespējām sazināties ar Saeimu, apmeklēt Saeimu ekskursijā, iesniegt iesniegumu un līdzdarboties tās darbā.

Pašlaik tikai retajai valsts iestādei mājaslapā atrodami teksti arī vieglajā valodā, taču tādi ir, piemēram, Labklājības ministrijai un Centrālajai vēlēšanu komisijai.

Vieglā valoda ir komunikācijas veids cilvēkiem, kuri slikti zina valodu un vēlas to iemācīties, kuri kopš dzimšanas nespēj dzirdēt, kuri tikai ar pūlēm var uztvert rakstītu tekstu un kuriem ir garīgās attīstības traucējumi.

Sadaļa “Viegli lasīt” tapusi sadarbībā ar biedrību “Vieglās valodas aģentūra”, kas ir vienīgā sertificētā organizācija Latvijā tekstu tulkošanai vieglajā valodā.

Jaunās sadaļas izveide ir viens no soļiem, lai veicinātu parlamenta pieejamību visām sabiedrības grupām un ļautu ikvienam uzzināt par Saeimas darbu, norādīja Preses dienests.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+