Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
15. decembris, 2013
Drukāt

Saimnieciskās darbības ierobežojumu kompensācijas izmaksā par nelielām platībām

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz šim lielākā lauksaimniecības platība, par kuru lūgts kompensēt saimnieciskās darbības ierobežojumus, šogad ir 29,9 hektāri, un šī kompensācija ir piešķirta.

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Jakovļeva pastāstīja, ka pārsvarā platības, par kurām tiek piešķirtas kompensācijas, ir salīdzinoši nelielas – viens līdz seši hektāri.

DAP līdz šim ir saņēmusi 160 iesniegumus ar lūgumu kompensēt saimnieciskās darbības ierobežojumus. Daļai no iesniegumiem ir pieņemts lēmums par iesnieguma izskatīšanas termiņa pagarināšanu līdz nākamā gada februāra beigām vai marta sākumam. Pašlaik ir pieņemti 26 lēmumi par kompensāciju piešķiršanu.

Kompensācijas pārsvarā piešķirtas par platības atrašanos mikrolieguma teritorijā, kas izveidots putnu sugām – melnajam stārķim, mazajam ērglim, jūras ērglim, klinšu ērglim un zivjērglim. Tāpat arī ir kompensēti saimnieciskās darbības ierobežojumi meža biotopos, piemēram, apšu mežā, nogāzes mežā vai gravas mežā, kā arī par īpašuma atrašanos dabas piemineklī – Kaltenes kalvas, Bārbeles sērūdeņraža avots, Baltavots un Melnavots.

Pieņemts arī 71 lēmums par atteikumu kompensēt saimnieciskās darbības ierobežojumus – lielākoties tas saistīts ar neatbilstību prasībām par kompensēšanu. Savukārt par 24 iesniegumiem īpašniekiem ir nosūtītas informatīva rakstura vēstules, ka pēc kompensācijas jāvēršas Lauku atbalsta dienestā.

Piešķiramās summas mikroliegumu gadījumā ir 110,34 lati jeb 157 eiro par hektāru, un tas attiecas uz jebkādas mežsaimnieciskās darbības aizliegumu. Dabas pieminekļu gadījumā – 30,22 lati jeb 43 eiro par hektāru, ja ir aizliegta koku ciršana kailcirtē.

Saskaņā ar likumu ir iespējami četri kompensāciju veidi: par lauksaimnieciskās vai mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās, ko piešķir ikgadēja atbalsta maksājuma veidā, ir paredzēts ikgadējs atbalsta maksājums par saimnieciskās darbības ierobežojumiem Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijās (Natura 2000), kā arī ikgadējs atbalsta maksājums par saimnieciskās darbības ierobežojumiem mikroliegumos. Bet dabas rezervātā vai citas aizsargājamās teritorijas dabas rezervāta, stingrā režīma vai regulējamā režīma zonā neapbūvētai zemei kā kompensācijas veidu var piemērot zemes atpirkšanu.

Piešķiramās kompensācijas apmērs ir atkarīgs no īpaši aizsargājamā dabas teritorijā vai mikroliegumā noteiktā saimnieciskās darbības ierobežojuma veida.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+