Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
15. decembris, 2013
Drukāt

Saimnieciskās darbības ierobežojumu kompensācijas izmaksā par nelielām platībām

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz šim lielākā lauksaimniecības platība, par kuru lūgts kompensēt saimnieciskās darbības ierobežojumus, šogad ir 29,9 hektāri, un šī kompensācija ir piešķirta.

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Jakovļeva pastāstīja, ka pārsvarā platības, par kurām tiek piešķirtas kompensācijas, ir salīdzinoši nelielas – viens līdz seši hektāri.

DAP līdz šim ir saņēmusi 160 iesniegumus ar lūgumu kompensēt saimnieciskās darbības ierobežojumus. Daļai no iesniegumiem ir pieņemts lēmums par iesnieguma izskatīšanas termiņa pagarināšanu līdz nākamā gada februāra beigām vai marta sākumam. Pašlaik ir pieņemti 26 lēmumi par kompensāciju piešķiršanu.

Kompensācijas pārsvarā piešķirtas par platības atrašanos mikrolieguma teritorijā, kas izveidots putnu sugām – melnajam stārķim, mazajam ērglim, jūras ērglim, klinšu ērglim un zivjērglim. Tāpat arī ir kompensēti saimnieciskās darbības ierobežojumi meža biotopos, piemēram, apšu mežā, nogāzes mežā vai gravas mežā, kā arī par īpašuma atrašanos dabas piemineklī – Kaltenes kalvas, Bārbeles sērūdeņraža avots, Baltavots un Melnavots.

Pieņemts arī 71 lēmums par atteikumu kompensēt saimnieciskās darbības ierobežojumus – lielākoties tas saistīts ar neatbilstību prasībām par kompensēšanu. Savukārt par 24 iesniegumiem īpašniekiem ir nosūtītas informatīva rakstura vēstules, ka pēc kompensācijas jāvēršas Lauku atbalsta dienestā.

Piešķiramās summas mikroliegumu gadījumā ir 110,34 lati jeb 157 eiro par hektāru, un tas attiecas uz jebkādas mežsaimnieciskās darbības aizliegumu. Dabas pieminekļu gadījumā – 30,22 lati jeb 43 eiro par hektāru, ja ir aizliegta koku ciršana kailcirtē.

Saskaņā ar likumu ir iespējami četri kompensāciju veidi: par lauksaimnieciskās vai mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās, ko piešķir ikgadēja atbalsta maksājuma veidā, ir paredzēts ikgadējs atbalsta maksājums par saimnieciskās darbības ierobežojumiem Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijās (Natura 2000), kā arī ikgadējs atbalsta maksājums par saimnieciskās darbības ierobežojumiem mikroliegumos. Bet dabas rezervātā vai citas aizsargājamās teritorijas dabas rezervāta, stingrā režīma vai regulējamā režīma zonā neapbūvētai zemei kā kompensācijas veidu var piemērot zemes atpirkšanu.

Piešķiramās kompensācijas apmērs ir atkarīgs no īpaši aizsargājamā dabas teritorijā vai mikroliegumā noteiktā saimnieciskās darbības ierobežojuma veida.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+