AFP/LETA

Šakiri iesit trīs, Šveice līksmo par astotdaļfinālu 0

Pasaules kausa izcīņas finālturnīra astotdaļfināla trešdien vietu no E apakšgrupas garantēja divas Eiropas futbola izlases – Francija un Šveice. Francija grupas noslēdzošajā kārtā cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar Ekvadoru, bet Šveice ar 3:0 (2:0) pārspēja apakšgrupas pastarīti Hondurasu. Vēl pirms trešās kārtas izspēles neviena no izlasēm grupā nebija nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā, taču tagad tas izdevies Francijai un Šveicei.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

Līdz ar to izcīnītais punkts ļāvis Francijas izlasei ieņemt pirmo vietu E grupā, kas izslēgšanas fāzē garantē tai tikšanos ar F grupas otrās vietas īpašnieci Nigēriju. Tikmēr Šveice astotdaļfinālā spēkosies ar F apakšgrupas spēcīgāko izlasi – Argentīnu.

Aktīvāk dueli uzsāka francūži, kas ar pirmajām minūtēm ieguva pārliecinošu teritoriālo pārsvaru, liekot Ekvadorai spēlēt uz retiem, bet bīstamiem pretuzbrukumiem. 16.minūtē Musa Sisoko izpildīja spēcīgu sitienu no asa leņķa, taču tas lidoja tieši virsū ekvadoriešu vārtsargam. Tikmēr pirmo bīstamo uzbrukumu Ekvadora noorganizēja vien spēles 20.minūtē, kad radīja apjukumu sāncenšu aizsargos, rezultātam gan paliekot nemainīgam. Puslaika pirmajā daļā Francija pieturēja bumbu par 40 procentiem vairāk nekā sāncenši – 70% pret 30%. Savukārt 27.minūtē rupji izgājienā kļūdījās Ekvadora vārtsargs Aleksandrs Domingess, smailes uzbrucējam Karimam Benzemā nespējot raidīt bumbu pustukšos vārtos.

Cīņas 38.minūtē francūzis Pols Pogbā pēc stūra sitiena ar galvu raidīja bumbu vārtu augšējā stūra virzienā, taču sāncenšu vārtsargs ar pirkstu galiem spēja vārtus nosargāt. Mača 41.minūtē Ekvadara pārbaudīja francūžu aizsardzības modrību, kad Eners Valensija sitienu ar pūlēm atvairīja Igo Lorī. Lai gan Francijai piederēja pārliecinošs pārsvars cīņā, tomēr teicami savā aizsardzības zonā darbojās ekvadoriešu aizsargi, neļaujot radīt briesmas vārtu tuvumā.

Otro puslaiku dueļa favorīte Francija ievadīja vētraini. Vienā no pirmajiem uzbrukumiem Antuāns Grīzmans no vārtu priekšas norībināja pretinieku vārtu pārliktni, rezultātam saglabājoties nemainīgam. Savukārt 48.minūtē Ekvadora palika mazākumā. Rupju izklupienu izpildījas ekvadoriešu kapteinis Antonio Valensija, asi nospēlējot pret jauno aizsargu Lukasu Diņu. Mača 54.minūtē Ekvadora izveidoja lielisku pretuzbrukumu, trīs Dienvidamerikas izlases uzbrucējiem izejot pret diviem francūžu aizsargiem, tomēr Kristiana Noboa noslēdzošais sitiens bija neprecīzs.

Pēcāk Francija turpināja meklēt robus Ekvadoras aizsardzībā. Spēles 73.minūtē teicamu iespēju atklāt cīņas rezultātu neizmantoja Pogbā, kurš no pāirs metriem ar galvu nespēja pārspēt Domingesu, sitot bumbu krietni garām vārtu konstrukcijai. Pamatlaika izskaņā Francija uzsāka pamatīgu ofensīvu pretinieku laukuma pusē, vārtus tomēr nespējot gūt. 82.minūtē Ekvadora teju šokēja Franciju, kad bīstamu sitienu izpildīja Renato Ibarra, Lorī ar pūlēm izlasi glābjot. Tikmēr brīdi vēlāk no teicamas pozīcijas nespēja izlceties Benzemā. Atlikušajā laikā neviena no izlasēm rezultātu atklāt mačā nespēja.

Jau vēstīts, ka pirmajā kārtā Šveice uzvarēja Ekvadoru ar 2:1, bet Francija ar 3:0 sagrāva Hondurasu. Savukārt pēc tam Francija ar 5:2 sagrāva arī Šveici, bet Ekvadora ar 2:1 pārspēja Hondurasu.

Ekvadoras izlases sastāvs – Aleksandrs Domingess; Horhe Guagua, Friksons Eraso, Huans Karloss Paredess, Kristians Noboa (Felipe Kaisedo, 89.min.), Džefersons Montero (Renato Ibarra, 63.min.), Valters Ajovi, Oavaldo Minda, Antonio Valensija, Eners Valensija, Maikls Arrojo (Gabriels Ahiljers, 82.min.)

Francijas izlases sastāvs – Igo Lorī, Lukass Diņs, Lorāns Kosjeļni, Bakarī Saņā, Mamadū Sako (Rafaels Varāns, 61.min.), Blēzs Matidī (Olivjē Žirū, 67.min.), Morgans Šneiderlēns, Musa Sisoko, Pols Pogbā, Antuāns Grīzmans (Loiks Remī, 79.min.), Karims Benzemā.

Tikmēr otrā E grupas duelī Šveice ar 3:0 pārspēja Hondurasu.

Visus trīs vārtus šveiciešu laba guva talantīgais pussargs Kserdans Šakiri.

Jau trešajā minūtē vadībā varēja izvirzīties Šviece, kas izmantoja pretinieku pussargu kļūdu laukma centrā un devās ātrā pretuzbrukumā, taču Vācijas čempionvienības Minhenes “Bayern” pussargs Šakiri nespēja pārspēt Hondurasas vārtsargu no aptuveni diviem metriem. Taču divas minūtes vēlāk Šakiri guva vārtus, spēlētājs izpildīja lielisku tālsitienu, iegriežot bumbu tālajā augšējā vārtu stūrī – 1:0. Turpmākajās minūtēs daudz bīstamāk uzbrukumus sāka veidot Hondurasa, taču allaž komandu pievīla pēdējā piespēle. 32.minūtē Šakiri izrāvās acis pret aci ar vārtsargu Noelu Valjadaresu, panākot divu vārtu pārsvaru uz tablo.

Spēles otro daļu daudz veiksmīgāk iesāka Hondurasa, kas uzsāka pamatīgu ofensīvu Šveices vārtu tuvumā, taču neviens no sitieniem nebija pietiekami bīstams šveiciešu vārtsargam Djego Benālio. Pēcāk spēle izlīdzinājās, bet 71.minūtē Šveice guva vēl vienus vārtus. Trešo reizi cīņā ar vārtu guvumu izcēlās Šakiri, esot precīzs no vārtu priekšas. Pamatlaika izskaņā Hondurasa vienus vārtus varēja atgūt, taču savu meistarību demonstrēja Benālio. Atlikušajā laikā neviena no izlasēm vārtus neguva, Šveicei nodrošinot otro vietu grupā.

Līdz ar to E grupas kopvērtējumā septiņi punkti ir Francijai, par punktu mazāk ir Šveicei, bet Ekvadoras kontā ir četri punkti. Tikmēr Hondurasa noslēgusi turnīru bez punktiem.

Šveices izlases sastāvs – Djego Benālio, Rikardo Rodrigess, Johans Žurū, Stefans Lihtšteiners, Fabians Šērs, Kserdans Šakiri (Blerims Džemaili, 87.min.), Falons Bērami, Gohans Inlers, Admirs Mehmedi, Granits Šaka (Mihaels Langs, 77.min.), Josips Drmičs (Hariss Seferovičs, 83.min.)

Hondurasas izlases sastāvs – Noels Valjadaress, Brajans Bekeless, Huans Karloss Garsija, Viktors Vernandess, Rodžers Espinosa (Osmans Čavess, 46.min.), Horhe Klaross, Mainors Figveroa, Bonieks Garsija (Endijs Nahars, 77.min.), Vilsons Palasioss, Karlo Kostlijs (Džerijs Palasioss, 40.min.), Džerijs Bengtsons.

Savukārt ceturtdien grupu turnīra trešās kārtas spēles noslēgs G un H apakšgrupas.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.