Kultūra
Kultūrpolitika

Sākta Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles fasādes atjaunošana0

Publicitātes foto

“Ar patiesu prieku varam sacīt, ka Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles fasādes un torņa atjaunošanas, logu un smilšakmens detaļu restaurācijas darbi ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu ir uzsākti. Tas notiek zīmīgā gadā, kad Latvija atzīmē simtgadi, savukārt Liepājas Sv. Trīsvienības baznīca sagaida savu 260. jubileju,” ziņo katedrāles dekāns Pēteris Kalks.

Projekta ietvaros plānots atjaunojot katedrāles fasādi, torņa fasādi – restaurēt logus, durvis un smilšakmens detaļas, kā arī ierīkot zibensaizsardzības sistēmu, veikt pamatu hidroizolāciju un lietus ūdens savākšanas sistēmas ierīkošanu.

“Projekta īstenošanas rezultātā katedrālē tiks radīts viens jauns tūrisma pakalpojums – izveidota ekspozīcija katedrāles tornī par vēsturiskiem notikumiem un personībām Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcā cauri gadsimtiem, kā arī pilnveidoti divi esoši tūrisma pakalpojumi – nodrošināti apstākļi ērģeļu koncertdarbībai visa gada griezumā, ne tikai vasaras sezonā, un nodrošinātas mainīgās izstādes katedrālē,” informē Kristīne Liepa, Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles atjaunošanas projekta vadītāja.

Īstenojot dievnama fasādes atjaunošanas darbus, tiks noslēgts katedrāles glābšanas darbu posms, kas ildzis jau vairāk nekā desmit gadus. Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles glābšanas darbi tika aizsākti 2008. gadā, veicot ēkā un ērģelēs koksngraužu likvidēšanu ar gāzēšanas metodi, laikā no 2012. līdz 2014. gadam tika veikta ēkas pamatu nostiprināšana un jumta renovācija.

Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles atjaunošanā plānots investēt miljonu eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma un 176 470,59 eiro pašu spēkiem savākto līdzekļu jeb ziedojumu.

Liepājas Sv.Trīsvienības ev. lut. draudze ir viens no pieciem projekta “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem” sadarbības partneriem.

“Ikvienam ir iespēja līdzdarboties atjaunošanas projektā, atbalsot ar ziedojumiem, lai katedrāles atjaunošanas darbi veiksmīgi turpinātos gan pie interjera un mākslas priekšmetu restaurācijas, gan pie ērģeļu pilnas restaurācijas,” atgādināja Kristīne Liepa.

LA.lv