Latvijā
Kriminālziņas

Sākts kriminālprocess pret “Trasta komercbankas” administratoru Krūmu 16

Foto LETA

Pret likvidējamās “Trasta komercbankas” administratoru Ilmāru Krūmu Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē sākts kriminālprocess saistībā ar aizdomām par kāda tiesas sprieduma nepildīšanu, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Raidījums vēsta, ka tas saistīts ar Francijas mēbeļu ražotāja “Miliboo” iesniegumu policijā. No sabiedrības 2015.gada augustā esot izkrāpti 412 500 eiro, un nozagtā nauda nonākusi ārzonas firmas kontā tobrīd vēl strādājošajā “Trasta komercbankā”. Naudu par nozagtu atzina tiesa Latvijā.

Francijas uzņēmums pieprasīja savu naudu atpakaļ, tomēr Krūms to neesot steidzies atdod arī pēc tiesas sprieduma un tiesu izpildītāja rīkojuma, norāda raidījums.

Kad arī pērn oktobrī Krūms par noziedzīgi iegūtiem atzītos naudas līdzekļus neatdeva sūdzības iesniedzējam, Francijas sabiedrības pilnvarotie vērsās Valsts policijā. Šogad nauda atdota, taču par tiesas sprieduma nepildīšanu pret Krūmu sākts kriminālprocess.

Savukārt Krūms raidījumam pauda pārliecību, ka viņam bija taisnība un gatavs to pierādīt tiesā.

Kā ziņots, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēmusi vērsties tiesā ar pieteikumu par Krūma atcelšanu no administratora pienākumu pildīšanas, aģentūrai LETA pavēstīja komisijas Komunikācijas daļas vadītāja Laima Auza.

Vienlaikus FKTK lūgs tiesu lemt par Armanda Rasas apstiprināšanu “Trasta komercbankas” maksātnespējas procesa administratora amatā. Rasa minētajam amatam izvēlēts normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Jau vēstīts, ka Eiropas Centrālā banka pēc FKTK ierosinājuma 2016.gada marta sākumā anulēja “Trasta komercbankas” licenci, bet marta vidū Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzina “Trasta komercbanku” par likvidējamu un par bankas likvidatoru iecēla zvērinātu advokātu Krūmu.

Savukārt šogad 10.martā tiesa pasludināja “Trasta komercbanku” par maksātnespējīgu un sākta bankas bankrota procedūra. Par “Trasta komercbankas” maksātnespējas administratoru tika apstiprināts Krūms.

LA.lv