×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Salaspilī par 1,37 miljoniem latu būvēs šķeldu katlumāju

Foto-LETAFoto-LETA

Salaspilī par 1,37 miljoniem latu būvēs šķeldu katlumāju, aģentūrai BNS pavēstīja siltumenerģijas apgādes kompānijā “Salaspils siltums”. Katlumāja spēs nodrošināt septiņu megavatu (MW) jaudu, ļaujot īstenot daļēju pāreju no dabasgāzes izmantošanas uz videi draudzīgo atjaunojamo energoresursu – šķeldas – izmantošanu siltumenerģijas ražošanā, pastāstīja uzņēmumā.

“Jaunajā katlumājā siltuma ražošanai tiks izmantotas mūsdienīgas tehnoloģijas – ražošana paredzēta bezpersonāla režīmā,” skaidroja “Salaspils siltuma” pārstāvji, norādot, ka siltumenerģijas ražošana jaunajā katlumājā būs daudz draudzīgāka dabai, kā arī padarīs Salaspili mazāk atkarīgāku no dabasgāzes cenām – siltumu ražos no Latvijas izejvielām.

Līgums par jaunās katlumājas būvniecību noslēgts ar būvkompāniju “Merks”, kuras piedāvājums atzīts par ekonomiski izdevīgāko no četriem saņemtajiem.

Jaunās katlumājas pamatakmens iebūvēšana paredzēta piektdien, 27.jūlijā. Plānots, ka svinīgajā pamatakmens iemūrēšanas pasākumā piedalīsies Salaspils novada domes, “Salaspils siltuma”, “Merka” un katlumājas iekārtu piegādātāja “”Inos” pārstāvji.

Projektu atbalsta Eiropas Savienības Kohēzijas fonds, bet būvniecības pasūtītājs ir “Salaspils siltums”. “Salaspils siltums” ir siltumapgādes uzņēmums, kas darbojas kopš 1997.gada, nodrošinot ar siltumu un karsto ūdeni Salaspils un Saulkalnes iedzīvotājus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+