×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

“Saldus saule” mainās līdzi laikam

saldus_saule_3

Šogad ar jaunu spēku norisināsies Latvijas vecākais rokfestivāls  “Saldus saule”. Sestdien, 23. jūlijā, visu dienu norisināsies dažādas aktivitātes, bērnu koncerts, bet vakarā uz lielās skatuves kāps latviešu šā brīža spēcīgākās latviešu koncertgrupas.

“Saldus saules” dibinātāja, Liepājas leģendārā rokmūziķa Ērika Ķiģeļa dēls, mūziķis Fēlikss Ķiģelis šogad svin apaļu – 40 gadu – jubileju. Fēlikss Ķiģelis nesen laidis klajā jaunu dziesmu ar nosaukumu “Puses divas”, kas ir jau otrais vēstnesis gada nogalē gaidāmajam jaunajam studijas albumam. Tas seko pirms 11 mēnešiem jau izdotajai dziesmai no šī topošā ieraksta “Alvas sirds”. Jaunajā dziesmā muzikāli jūtamas atkāpes no Ķiģelim ierasti skandināviskā gotiskā roka skanējuma un tradicionālā liepājroka – atliek novērtēt, vai tā būs arī Kalnsētas parka estrādē. “Varbūt pastāvēs, kas mainīsies,” tā pēc jaunākā singla izdošanas prāto pats Fēlikss.

Pārmaiņu domugraudam, šķiet, sekojuši arī festivāla rīkotāji, jo šogad festivālā pārstāvēts ne tikai roks, bet arī elektroniskā deju mūzika un hiphops. “Līdz šim vislielākā publikas interese par biļetēm,” priecājas festivāla rīkotājs Uldis Akselrods. Ideja attaisnojusies!

Tā, piemēram, “Saldus saules” skatuves “grīdu stampās” Gacho jeb Gatis Irbe, kurš gan nesen izdevis jaunu albumu kā projekts “Mesa”, tomēr Saldus festivāla programmā viņš joprojām pieteikts ar iepriekšējo – Gacho – skatuves vārdu. Reperis joprojām ir viens no Latvijas elektroniskās mūzikas skatuves skaļākajiem vārdiem, viņa izpildītās mūzikas žanru caurstrāvo hiphopa, elektroniskās mūzikas un pankroka elementu sakausējums, kas kopā ar izpildītāja harismu viņa koncertiem piešķir milzu enerģijas lādiņu. 23. jūlijā Gacho kopā ar savu komandu piedāvās savus skaļākos grāvējus.

Tāpat kā pērn, festivālā uzstāsies arī viena no Latvijas jaudīgākajām rokmūzikas koncertgrupām “Dzelzs vilks”. Tiesa, šogad grupa nāk ar jaunumiem – nule kā izdevuši jaunu, pēc skaita jau 13., studijas albumu, “Dzelzs vilks” uz “Saldus saules” skatuves sola spēlēt gan jaunā albuma popularitāti jau iekarojušās dziesmas, starp tām arī “Tu vilki nakti” un “Automātiskie atbildētāji”, gan arī visu laiku spēcīgākās “vilku” kompozīcijas.

Latvijas rokmūziku joprojām pamatā veido vīrišķīgas grupas, “Saldus saule” aicina baudīt arī dziedātājas Agneses Rakovskas ekstravaganto skatuves šarmu. Agnese ir stila – gan muzikāla, gan vizuāla – pārmaiņu dīva: te viņa spēj dziedāt gan Maestro dziesmu klasiku, tērpusies vakarkleitā, te dauzonīgos šortiņos un svītrainās zeķēs repot mežonīgu bungu pavadījumā, te dziedāt Līgo dziesmas plašām tautas masām, te dungot aizkustinošo “Laika dziesmiņu” radio viļņos. Uz “Saldus saules” skatuves Agnese uzstāsies kopā ar pašas dibināto grupu “Triānas parks”.

Tāpat uz “Saldus saules” galvenās skatuves kāps arī veterāni “Jumprava”, “Opus Pro”, Ainars Virga un Buks, Ivo Fomins, kā arī grupas “Pienvedēja piedzīvojumi”, “Laime pilnīga”, instrumentālais kvartets “Illa” un jaunā latviešu rokgrupa “Rhusted Wheel”.

Šogad festivālā jau no rīta pļavā aiz upītes norisināsies Saules gadatirgus un dažādas radošas un sportiskas aktivitātes. “Dienas pirmā daļa solās būt interesanta gan tiem, kas gribēs paši darboties, gan tiem, kas kāro pēc izklaidēm un atpūtas,” sola festivāla veidotāji. Būs iespēja izmēģināt roku mūzikas instrumentu spēlē, dažādās darbnīcās varēs apgleznot saldējuma kastes, cept cepumus, veidot no māla, vaska, gatavot nozīmītes, rokas sprādzes. Visu dienu būs pieejamas izjādes ar zirgiem, sīkdzīvnieku izstāde, laivošana pa Cieceres upi, loka šaušana un citas aktivitātes, bet Saldus ielu vingrotāji rādīs paraugdemonstrējumus un “Saules gadatirgus” apmeklētājiem organizēs sacensības. Stiprākie saņems ielūgumus uz festivāla vakara daļu. Arī šogad dienā notiks bērnu koncerts “Saldus saulīte”, kurā pulcēsies Saldus un Brocēnu novada jaunie talanti.

 

Festivāls “Saldus saule” 23. VII no 16.00 Saldus Kalnsētas parka estrādē

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 10 – 40

Plašāk: www.saldussaule.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+