×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Jēkabpils pašvaldība 9. maijā salūtu nefinansēs, bet ziedus un skatuvi gan (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Redakcijai piezvanīja “LA” lasītāja Monika Actiņa, paužot satraukumu, ka Jēkabpilī 9. maijā notikšot vērienīgs pasākums, ko atbalstīs arī pilsētas dome: “Laikrakstā “Brīvā Daugava” izlasīju ziņu, ka Jēkabpils dome ar tās vadītāja L. Salceviča piekrišanu lēmusi finansēt pilsētā 9. maija pasākumu, kas beigšoties pat ar salūtu. Dome pasākumam piešķiršot 500 eiro. Prātam neaptverami! Visa mana vīra dzimta tika izputināta, un man nu būs jālīksmojas iebrucēju svētkos? Kas notiek valstī? Vai šo pasākumu nevar atzīmēt 8. maijā, kā to dara citās Eiropas valstīs?”

Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos Jānis Raščevskis apstiprināja – jā, dome 500 eiro piešķīrusi biedrībai “Pamjatj”. (“Lielā Tēvijas kara veterānu atbalsta biedrība “Pamjatj”” ir dibināta 2009. gada maijā, un ziņas par to lasāmas Krievijas tautiešu politikas koordinatora Viktora Gušcina veidotajā brošūrā.) J. Raščevskis teica, ka šī organizācija esot prasījusi vairāk – 9. maijā skatuves iekārtošanai parkā vien lēsti izdevumi 800 eiro apmērā. Bet dome iedevusi pustūkstoti, ko biedrība izlietos divos pasākumos – gādās ziedus 20. aprīlī kara veterānu sveikšanai un ziedus 9. maijā un daļēji apmaksās skatuvi.

Jāpiebilst, ka svētdien TV3 raidījums “Nekā personīga” jau vēstīja, ka dažas Latvijas pašvaldības ir gatavas atsaukties Krievijas vēstniecības aicinājumam atbalstīt un savās pilsētās vai novadā atzīmēt “Uzvaras dienu” 9. maijā, lai gan Drošības policija (DP) ieteikusi atteikt šāda veida sadarbību, jo Krievija izmanto 9. maiju savas ideoloģijas un vēstures uzspiešanai.

Raidījumā Krievijas vēstniecība informējusi, ka apmēram 5000 Latvijā dzīvojošajiem kara veterāniem ir tiesības saņemt jubilejas medaļas. No tiem uz Krievijas 9. maija svinībām braukšot 13, bet pārējiem pasniegs apbalvojumu Rīgā un citās pilsētās.

Kā raksta LETA, DP ir ziņas, ka, tuvojoties 9. maijam, iespējamas Krievijas vēstniecības, kā arī Krievijas finansēto “tautiešu organizāciju” jaunas aktivitātes pilsētās, piemēram, piedāvājumi organizēt minēto svētku salūtu. DP rekomendē pašvaldībām izvairīties no līdzdalības šādu pasākumu organizēšanā, lai novērstu iespēju to izmantot Krievijas propagandas nolūkos.

“Drošības policijas vērtējumā Krievijai ir izdevīgi uzspiest savu vēstures interpretāciju, jo to var izmantot, lai grautu daļai Latvijas iedzīvotāju piederības sajūtu Latvijas Republikai, liktu šķēršļus vienotai izpratnei par Latvijas valsts pamatprincipiem. Krievijas vēstures uzspiešana ir daļa no tā sauktās maigās varas pasākumiem, kas varbūt nerada tūlītējus draudus, taču rada draudus ilgtermiņā mūsu nacionālās drošības interesēm,” atzinis DP pārstāvis.

Kā esmu novērojusi Rīgā Maskavas namā notiekošajās ikgadējās Krievijas tautiešu konferencēs, no Jēkabpils puses arvien ierodas pārliecināti Krievijas ideoloģijas paudēji. Pirms diviem gadiem viena no sabiedriskas organizācijas aktīvistēm atstāstīja 4. maijā notikušu konfliktu Krustpilī. Kultūras nama zāle jau iepriekš esot bijusi saposta 9. maija svinībām paredzētajam mazākumtautību pašdarbības kolektīva koncertam. Tāpēc 4. maijā kāda no latviešu bērnu māmiņām paudusi vētrainu sašutumu, ka Latvijas valsts svētku dienā viņas bērnam jādejo ar Georga lenti rotātā zālē. “Tautiešu” konferences delegāte nosodīja latvietes sašutumu un izteica prieku, ka sazvanītā kultūras nama dekoratore neesot ieradusies, lai dekorāciju ar lenti novāktu. Jācer, ka vismaz šāda nejēdzība – ar Georga lenti rotāta zāle 4. maijā – vairs nevienā pilsētā neatkārtosies.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tas tik tiešām ir kaut kas nepieļaujams

  2. Vai tad kāds navar tam Salcevičam paskaidrot,ka Latvija neizcīnīja uzvaru Otrajā Pasaules karā,jo tajā nemaz nepiedalījās un,ka valsts toreiz nemaz nebija,jo tā bijaokupēta,anektēta un otrreiz okupēta.Lai cilvēks zin.Ir jau vecs diezgan.

  3. Lustrācija un deboļševizācija Atbildēt

    Ko gan var gribēt, ja bijušie komunisti, čekistu draudziņi un okupācijas režīma atbalstītāji salceviči joprojām ir pie varas.

  4. Visnožēlojamākais jau tas, ka viss tas tiek darīts ar mūsu pašu latviešu – pakaļlaižu svētību! Ko te vēl dusmoties par okupantu pēctečiem? Mūsu pašu bāleliņi jau vien to latvisko Latviju iznīcinās ar savu nesavtīgo klanīšanos, iztapību un vēlmi iedzīvoties!

  5. Kā var par pašvaldības līdzekļiem popularizēt valstij naidīgas nostādnes? Kas atbildēs par naudas nelietderīgu izmantošanu?

Draugiem Facebook Twitter Google+