Foto – AFP/LETA

Samoilovs/Sorokins pēc zaudējuma Eiropas spēcīgākajam duetam Olimpiādē ieņem devīto vietu 0

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins Londonas olimpisko spēļu astotdaļfināla mačā sestdien ar rezultātu 0-2 (12:21, 17:21) zaudēja šī gada Eiropas čempioniem Jūliusam Brinkam/Jonasam Rekermanam no Vācijas.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Latvijas duets dalību Olimpiādē līdz ar to noslēdza dalītā devītajā vietā.

Samoilovs/Sorokins turnīrā bija izlikti ar 16.numuru, bet Vācijas duetam piešķirts trešais numurs.

Cīņas ievads Latvijas duetam izdevās nepārliecinošs, nonākot zaudētājos ar 1:3, taču veiksmīgā Samoilova serve un vāciešu pieļautās kļūdas ļāva Samoilovam/Sorokinam mača gaitu izlīdzināt. Pēc desmit izspēlēm rezultāts bija neizšķirts 5:5, tomēr tad Brinks/Rekermans guva piecus punktus pēc kārtas. Lielas grūtības Latvijas pārim sagādāja Brinka serves, bet kopējo situāciju laukumā nemainīja arī latviešu paņemtais pusminūtes pārtraukums. Pēc 21 izspēles rezultāts bija 13:8 Vācijas dueta labā, tomēr turpinājumā Brinks/Rekermans savu pārsvaru saglabāja. Vienā no epizodēm bumba pēc Latvijas pāra raidījuma palika laukumā, tomēr tiesneši punktu ieskaitīja vāciešiem. Samoilovam/Sorokinam par laika vilcināšanu tika piešķirts brīdinājums, bet pēc 32.izspēles Vācijas duets ieguva astoņas setbumbas, no kurām viņi izmantoja jau pirmo – 21:12.

Otrais sets iesākās līdzvērtīgākā cīņā, tomēr vāciešiem atkal izdevās neliels izrāviens, izkarojot divu punktu pārsvaru – 4:2, 5:3 un 6:4. Mazliet vēlāk Brinks/Rekermans guva jau trīs punktus pēc kārtas un panāca 10:5 savā labā. Samoilovs/Sorokins pietuvojās līdz 9:11, tomēr neprecīzas serves un nesaprašanās savās darbībās neļāva latviešiem pamatoti cerēt uz atspēlēšanos. Pēc 28 izspēlēm rezultāts bija 17:11 Vācijas pludmales volejbolistu labā, bet pašā seta izskaņā Samoilovam/Sorokinam spēle beidzot sāka padoties. Brīdī, kad Latvijas duets atradās zaudētājos ar 16:19, spēlētājiem bija labas iespējas vēl vairāk samazināt atstatumu, tomēr veiksme nebija Samoilova un Sorokina pusē. Brinks/Rekermans tika pie četrām mačbumbām, no kurām izmantoja otro – 21:17

Vācijas sportisti ceturtdaļfinālā pirmdien tiksies ar brazīliešiem Pedru Enriki Kunju un Rikardu Aleksu Koštu Santušu, kuri izlikti ar sesto numuru.

Kā ziņots, otrs Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, kuri Londonas turnīrā izlikti ar 17.numuru, piektdien astotdaļfināla cīņā ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:16) uzvarēja norvēģus Tarjeiju Skārlunnu un Martinu Spinnangru, kuriem ticis 18.numurs.

Līdz ar to Pļaviņš/Šmēdiņš šajā Olimpiādē sev jau nodrošinājuši vismaz dalītu piekto vietu. Pirms četriem gadiem Pekinā Pļaviņš pārī ar Samoilovu izcīnīja devīto pozīciju.

Ceturtdaļfinālā pirmdien Pļaviņš/Šmēdiņš spēkosies ar amerikāņiem Džeikobu Gibu/Šonu Rozentālu vai Konstantīnu Semjonovu un Sergeju Prokopjevu no Krievijas. ASV un Krievijas dueti savstarpējo astotdaļfināla maču aizvadīs sestdien pusnaktī pēc Latvijas laika.