×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

Sargās, lai Rīgas mežos necērt eglītes (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Tuvojoties Ziemassvētkiem, SIA “Rīgas meži” atkārtoti izsūtījis paziņojumu, atgādinot – Ziemassvētku eglītes Rīgas pilsētai piederošajos mežos cirst ir aizliegts.

SIA “Rīgas meži” valdes loceklis Edgars Vaikulis norāda – Rīgai piederošajos mežos egļu ir maz, to īpatsvars nesasniedz 10 %, un arī tās ir galvenokārt cilvēka roku stādītas un koptas, pirms tam no sēkliņai līdz stādam izauklētas stādaudzētavā.

“Lielākais iedzīvotāju skaits koncentrējas tieši galvaspilsētā un Pierīgas pašvaldībās. Ja kaut neliela daļa no šeit esošajām mājsaimniecībām nocirtīs mežā eglīti, mežam tiks nodarīts būtisks postījums. Šī iemesla dēļ SIA “Rīgas meži” izlēmusi Rīgai piederošajos mežos eglīšu ciršanu aizliegt,” skaidro Vaikulis.

SIA ”Rīgas meži” lūdz iedzīvotājus, pirms doties meklēt svētku eglītes mežā, noskaidrot, kam šis mežs pieder, un saskaņot egles nociršanu ar meža īpašnieku. Decembrī un janvārī SIA “Rīgas Meži” inspektori un mežsargi pastiprināti uzmana visus Rīgai piederošos mežus. Bez tam atsevišķās mežniecībās pie iebrauktuvēm egļu jaunaudzēs darbojas video novērošanas kameras. Ja atrodaties mežā atpūtas nolūkos, pastaigājieties vai slēpojat, SIA “Rīgas meži” lūdz ar sapratni izturēties pret mežsargu aicinājumiem paskaidrot, kādēļ atrodaties mežā.

Mežā augušajām eglītēm vainags nav ne tuvu tik skaists un simetrisks kā tirdzniecības laukumos nopērkamajām svētku eglītēm, kas īpaši audzētas un koptas Ziemassvētku eglīšu plantācijās. Taču, ja kāds tomēr vēlas nocirst eglīti mežā, viņam jādodas apmēram 50 km ārpus Rīgas, uz AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajiem mežiem.

Vaikulis atgādina, ka arī “Latvijas Valsts meži” īpašumā savām vajadzībām vienu eglīti drīkst nocirst meža ceļu malās, grāvmalēs, uz stigām un zem elektrolīnijām. Jaunaudzēs eglītes cirst nedrīkst!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Francesco Sinibaldi Atbildēt

  In the sound of a stream.

  The whisper
  of a fugitive bird
  covers the sadness
  placed near an
  hedge while the
  delicate singing
  describes an
  attraction full of
  happiness: and
  there, near the
  sound of a stream,
  a white dream
  reappears…..

  Francesco Sinibaldi

Draugiem Facebook Twitter Google+