×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Sarunu festivāls “Lampa” Cēsīs pulcinās domātgribošos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sarunu festivāls “LAMPA” 3. un 4. jūlijā pulcēs gan Latvijas bijušos premjerministrus, gan spilgtus māksliniekus, gan arī pārstāvjus no uzņēmējdarbības un publiskā sektora, vēsta rīkotāji.

Sarunu festivāls ir Latvijai unikāla satura un formāta notikums, kurā divas dienas būs iespējams vienoties diskusijās par Latvijas būtiskākajiem jautājumiem. Rīkotāji sola, ka “LAMPA” ne tikai aicinās uz nopietnām diskusijām, bet arī uz Latvijā iepriekš neredzētu politiķu cepināšanu.

Sarunu festivāla “LAMPA” pirmās dienas programma piedāvās plašu notikumu klāstu. “Izgaismo” skatuvē norisināsies spraigas debates par Latvijas lielajiem jautājumiem – uz tās valsts bijušie premjerministri – Ivars Godmanis, Indulis Emsis, Andris Bērziņš un citi – atbildēs uz jautājumu “Ko es būtu darījis citādāk?”, uzņēmēji – Māris Mačinskis un Ģirts Rungainis – kopā ar tādiem izglītības sektora pārstāvjiem kā Guntaru Catlaku (Valsts izglītības satura centra vadītājs) un Igoru Grigorjevu “Latvijas Radio” raidījuma “Krustpunktā” vadītāja Aida Tomsona vadībā diskutēs par to, kādi cilvēki veidos inovatīvus Latvijas uzņēmumus, kā arī būs iespējams vērot arī Latvijas debašu kultūras celmlaužu “QUO Tu Domā?” organizēto Zvaigžņu debati, kurā Latvijā pazīstamas skatuves un TV personības debatēs par to, vai sociālie tīkli padara mūs mazāk sociālus.

Piektdien skatuvē “Uzzibsnī” – mājvietai spilgtām idejām, stāstiem un atklājumiem – kopā ar “The Red Jackets” varēs ieklausīties zīmolu un uzņēmumu veiksmes stāstos, organizācija “MARTA” pārskatīs pieņemto izpratni par vīrišķību, savukārt režisore un dramaturģe Krista Burāne kopā ar tēlnieku Ivaru Drulli un dramaturgu Jāni Balodi mēģinās atbildēt uz jautājumiem par mākslinieka lomu mūsdienās – vai viņš ir provokators, advokāts vai katalizators? Dažādi notikumi norisināsies arī festivāla teltīs – teltī “Spuldze” norisināsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras organizēta diskusija “Uzņēmējs vai darba ņēmējs” Jāņa Endziņa vadībā un diskusija kopā ar Uģi Rotbergu par ceļu uz zaļo ekonomiku, savukārt darbnīcu teltī organizācija “Quo Tu Domā?” trenēs publiskajā runā.

Viennozīmīgi viens no spilgtākajiem sarunu festivāla “LAMPA” otrās dienas notikumiem būs politiķu cepiens. Pirmo reizi Latvijas skatītāji tiks iepazīstināti ar ASV populāro comedy roast jeb cepiena tehniku, kurā Latvijā labākie stand-up komiķi – Edgars Bāliņš un Rūdolfs Kugrēns – apvienos spēkus ar asprātīgajām Latvijas kultūras un sociopolitisko notikumu komentētājām no bloga “Texxti” – Elīnu Kolāti un Aneti Konsti –, lai pacepinātu drosmīgākos Latvijas politiķus

“Izgaismo” skatuvē arī turpināsies nopietnu un būtisku jautājumu iztirzāšana – tiks apskatīti tādi jautājumi kā “Vai Latvijā iespējams nosaukt vērtības, zem kurām parakstītos lielākā sabiedrības daļa?”, kā arī par Krievijas mediju telpu savas zināšanas un atziņas atklās bijušās “Lenta.ru” galvenās redaktores Timčenko vadītā projekta “Meduza” žurnālisti, kuri, izvairoties no kaimiņvalstī valdošās cenzūras, savu mājvietu pēdējā pusgada laikā atraduši tieši Latvijā. Tāpat ikviens varēs iesaistīties vienkāršās “Virtuves sarunās”, doties uz žurnāla “IR” lasītavu, pievienoties režisora Dmitrija Petrenko radītajai izrādei-spēlei “Pielaiko varu” vai arī iepazīties ar īpaši festivālam izveidoto kino programmu, kurā būs skatāmas gan Rīgas starptautiskā filmu festivāla “2ANNAS” īstfilmas.

Sestdienas programma uz skatuves “Apgaismo” programma ieinteresēs visus, kuri vēlas kopā ar pirmavotiem un izciliem domātājiem izprast notiekošos procesus.

Sarunu festivālā “LAMPA” paredzēta arī īpaša programma festivāla jaunākajiem viesiem – “miniLAMPA” – kas tapusi sadarbībā ar Cēsu Jauno sākumskolu, “Jaunajiem Vanagiem”, Gigi Bloku un zinātnes centru “Z(in)oo”.

Ar pilnu sarunu festivāla “LAMPA” programmu iespējams iepazīties interneta vietnē; ieeja festivālā būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+