×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Satiksmē ilgstoši neizmantotus auto izslēgs no reģistra (4)

Foto LETAFoto LETA

Lai nodrošinātu aktuālākas informācijas par ceļu satiksmē iesaistītajiem transportlīdzekļiem uzturēšanu reģistrā, samazināts tā perioda ilgums no pieciem uz trīs gadiem, pēc kura transportlīdzekļi, kuriem nav veikta tehniskā apskate, tiek izslēgti no reģistra. Tāpat noteikts, ka izslēgta transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīme tiek anulēta, informēja Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD).

Samazinātais termiņš sniegs objektīvāku informāciju par ceļu satiksmē iesaistītajiem transportlīdzekļiem un to vecumu, jo “neaktīvos” un gados vecus transportlīdzekļus varēs izslēgt no reģistra jau pēc trim gadiem.

Vienlaikus, lai neradītu administratīvo slogu personām, kas kādu laiku nolēmušas neizmantot savus transportlīdzekļus, paredzēts, ka to izslēgšana no reģistra netiks veikta, ja noteiktajā kārtībā šo transportlīdzekļu reģistrācija būs pārtraukta, nododot numura zīmes.

Šīs izmaiņas paredz 2015. gada 22. decembrī valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.1080 “Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumi”. Lai radītu iespēju savlaicīgi veikt valsts tehnisko apskati transportlīdzekļiem, kas netiek izmantoti Latvijā un neradītu negatīvas tiesiskās sekas, izslēdzot transportlīdzekli no reģistra un aizliedzot ar to piedalīties ceļu satiksmē, šīs normas ieviešanai noteikts pārejas periods līdz š.g. 1. jūlijam.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Stulbeņiem kārtējo reizi valdība ļauj apzagt tautu.

  2. Tad sanāk, ka vectēva glabātais žigulītis tagad ir tikai metāllūžņu kaudze? Žēl, ka leģendas jāsagriež tā vietā, lai gaidītu savu restaurācijas kārtu.

  3. Un ko darit, ja man CSDD NELAUJ norakstit sen neesosu auto, prasa kkadas, laikam savu lobeto, metaalluznu firmas starpniecibu? Ko, vins man tagad bus uz muzu pielaulats? Autina nav, sen sadalits pa sastavdalam, bet norakstit nevar, un tad pasi brinas par pasu raditam sekam – lielu neesosu auto registru.
    Vai no to lemumu pienemejiem kadu nevajadzetu aizsutit uz bernu darzu elemntaro logiku pamacities.., jeb kadam par koruptivam saitem paintereseties ar tiem uz kuriem suta norakstit..?
    Taja pasa laika kada kuram birokratam dala, ka katrs izmanto savu ipasumu, vai brauc ikdiena, jeb tur pie stura un gaida kad tas paliks par antikvaru? Cik zinams, tad pasaule nav tadas prakses norakstit auto un izmest pat no iespejas atjaunot. Un neredzu nevienu sakarigu iemeslu kapec tas butu jadara.

  4. Stāsies spēkā ar šī gada 1.jūliju! Vajadzēja jau taka drusku agrāk šo rakstu publicēt!

Draugiem Facebook Twitter Google+