×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Saulgriežu maģijas dziesmas 


Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

Grupas “Dzelzs vilks” dibinātā mūsdienu tautas mūzikas apvienība “Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestris” 30. aprīlī “Sapņu fabrikā” aicina uz grupas nesen izdotā albuma “Kālabad” lielkoncertu. Koncertā pirmoreiz plašākai publikai vienkopus skanēs “Dzelzs vilka” dainu iedvesmotā daiļrade.

“Nepilnu divu gadu laikā krājās arvien vairāk dziesmu, kas turpina “Dzelzs vilka” meklējumus latviešu dainu plašajos laukos. Radās nepieciešamība pēc paplašināta grupas sastāva, jo jaunajā albumā vēlējāmies izmantot vairāk akustisku instrumentu un daudzbalsīgu skanējumu, nezaudējot “Dzelzs vilkam” raksturīgo elektroroka skanējumu,” tā “Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestra” dzimšanu skaidro Juris Kaukulis un piebilst, ka “lielkoncertam esam sagatavojuši pavasarīga neprāta un saulgriežu maģijas pilnas dziesmas gan bērnu vecākiem, gan tiem, kas par tādiem varbūt vēl tikai grasās būt, gan arī pa kādai šūpuļdziesmai mūsu mazajiem faniem. Ceram uz pamatīgu sadziedāšanos un izdejošanos kopā.”

Galvenais vadmotīvs koncertā būs jaunā albuma “Kālabad” dziesmas, starp tām populārā “Salā Jūra Daugaviņa”. Koncertā skanēs arī mūzika no “Dzelzs vilka” labi zināmajiem albumiem “Uijā uijā nikni vilki” un “Kur vakara zvaigzne lec”, šoreiz gan plašākā mūziķu sastāvā un jaunās apdarēs.

“Albums “Kālabad” ir “Dzelzs vilka” radītas un dainu iedvesmotas ierakstu triādes jaunākais posms, kuru veido grupas mūsdienu tautasdziesmu garā radītie trīs albumi. Bija sajūta, ka pienācis laiks šīs triādes labākās dziesmas apvienot plašākā koncertā. Priecāsimies koncertā sastapt visus “Dzelzs vilka” tautasdziesmu draugus, kuri arvien kuplākā skaitā atbalsta mūsu neparasto aizraušanos ar dainām, kopā dzied un iedvesmo jauniem meklējumiem,” tā Juris.

Kopā ar “Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestri” – Juri Kaukuli, Kasparu Tobi, Kārli Alviķi, Ievu Strodi un Valēriju Cīruli – koncerta skanējumu kuplinās arī grupas draugi – postfolkloras kopa “Vecpilsētas dziedātāji”, kā arī citi viesi: pazīstamais mūziķis Andris Alviķis un grupas “Forshpil” lieliskā vijolniece Inna Raihmane.

Īpaši lielkoncertam tapis skatuves iekārtojums un video, iedvesmojoties no mākslinieces Viviannas Marijas Staņislavskas albumam “Kālabad” radītās ilustrāciju galerijas.

Pirms un pēc koncerta vakara noskaņai atbilstošu mūziku no savas ierakstu kolekcijas atskaņos mūzikas žurnālists un dīdžejs Uldis Rudaks, dodot savai iecerētajai programmai nosaukumu “Nepabeigtās dziesmas”. Kaut arī Uldis nereti tiek uzskatīts tikai un vienīgi par rokmūzikas cienītāju, kuram citi žanri nez vai iet pie sirds, pirms koncerta viņš spēlēs jaunradīto latviešu tautas mūziku, kā arī senās tautas dziesmas un skaņdarbus gan šodien iedomātā un ieskaņotā autentiskā formā, gan jaunās, mūsdienīgās apdarēs. “Tautas dziesmas nav sastingušas – tās ir dzīvas, jo mainījušās arī laikā, kad tapušas, dziedātājam pēc dziedātāja tās pilnveidojot, vienkāršojot vai jebkādā citā veidā interpretējot pa savam, tāpēc tās mainās līdzi laikam joprojām, un šodien mums nav ne jausmas, kā tās skanēs vēl pēc simt gadiem… Tās nav un nekad netiks pabeigtas, jo tāds liktenis tām bijis lemts jau pašā sākumā. Ieraksti, ko klausāmies, tikai fiksē, kā cilvēki tās sapratuši, dziedājuši un spēlējuši konkrētajā mirklī. Tad ķersim to!” saka Rudaks.

Varbūt noder!!


30. IV 20.00 – “Sapņu fabrika”

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 30

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+