Saulīte griežas, Dieviņš līdzās 0

Lai cik pārguris un iztukšots justos cilvēks, atrazdamies vasaras vidū, viņš laimīgāks, apskaidrotāks, atvērtāks. Jo daba – Dieva skaistākā izpausme – var ienākt gan pirtī un klētī, gan guļamistabā un mājas pagalmā. Protams, ja paši to vēlamies.

Reklāma
Reklāma

Zāļu pirtī – ziedu jūra


Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Ātrākā iespēja, kā atjaunot izsīkušus enerģijas krājumus, ir pēršanās tradicionālajā zāļu pirtī. Jo vairāk ziedu un augu uz lāvas, jo jaudīgāk tie var palīdzēt izārdīta biolauka atjaunošanā.

Lai mēs justos labi, augumu ietverošajam olveida enerģētiskajam apvalkam jeb aurai jābūt izlīdzinātai un no 60 līdz 90 centimetriem platai. Taču pārāk ciešā ikdienas saskarsmē ar šiem neredzamajiem apvalkiem berzējoties, cits citu nomācam. Ja to vēl papildina negatīva komunikācija un pastāvīgs stress, auras deformējas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirts palīdz šo apvalku atjaunot. Tāpēc jau runājam par enerģētisko pirti, enerģētisko pērienu, ka šajā rituālā organisms pakļauts ne tikai dažādiem fizisko manipulāciju veidiem – temperatūru kontrastam, masāžai –, bet arī enerģētiskai iedarbībai. To nodrošina ziedu ēterisko eļļu ieelpošana, gulēšana uz zaļa lāvas paklājiņa, augu spēka uzņemšana caur ādu skrubēšanās un pēršanās laikā, ieiešana izmainītās apziņas stāvoklī, pēc pēriena ļaujoties pilnīgam atslābumam un lidojuma sajūtai aukstajā ūdenī.

To, cik svarīgi procesi šajā laikā norisinās organismā, tagad iespējams arī nofotografēt. Auru – smalko un neredzamo substanci, kas izplūst no dzīvas būtnes ķermeņa, veido centri: čakras, riteņi jeb saulītes, kas, uztverot un sadalot fizisko, intelektuālo, emocionālo un garīgo enerģiju, katra griežas ar savu ātrumu.

Jebkura pārmaiņa fiziskajā un emocionālajā jomā tajā atstāj savu nospiedumu. Fotogrāfijā pēc auras krāsu gammas izvietojuma, blīvuma, izmēra un pārrāvumiem vai nepārtrauktības iespējams spriest par cilvēka psihoemocionālo un fizisko stāvokli.

Slēptais spēks skaisti izsmaržo 


Pirts nav vienīgā vieta enerģijas krājumu papildināšanai – pie spēka rezervēm iespējams tikt ik solī, ko speram ārpus datorizēta kabineta un asfaltētām ielām.

Jebkurš augs kalstot izdala daudz enerģijas – vīstošā zāle rāda, cik skaisti izsmaržo dvēsele.

Ļoti daudziem enerģiju izsūc caurs miegs, bet aptuveni desmitā daļa no mums slikti guļ katru nakti. Alternatīva aizmigšanu veicinošu medikamentu lietošanai – miega spilventiņš, ar žāvētiem nomierinošas iedarbības augiem piebāzts maisiņš. Lavanda, piparmētra, āboliņš, vīgrieze; ja drogas nav daudz, var izlīdzēties tikai ar augu starplikas kārtiņu starp spilvenu un spilvendrānu.

Taču jāatceras, ka žāvēta auga darba laiks enerģijas atdeves režīmā pilnvērtīgi ilgst vien 21 dienu, tāpēc pildījums jāmaina – veco kaltējumu, kurš atdevis savu spēku, prom, svaigu vietā. Ja žāvētu augu kalpošanas laiku pagarina, var pat sākties pretējs process – to problēmu saasināšanās, kuru novēršanai droga paredzēta.

Reklāma
Reklāma

Var gulēt arī uz zaļiem augiem, taču tie karst un pelē, tāpēc katru dienu jāliek citi – vēl nelietoti ziedi, lapas un laksti.

Dziednieciskos augus var pildīt arī matracīšos vai pakot zem sāpošiem un nogurušiem locekļiem liekamos rullīšos.

Mūsu dabā gandrīz visiem augiem darbības lauks ļoti plašs, tāpēc šādam pildījumam der viss zaļais un smaržīgais, kas uzrunā acis un degunu – vīgrieze, liepziedi, madara, pelašķis. Gan monovariantā, gan veidojot sev tīkamus salikumus. Protams, zaļās aptiekas labākai iepazīšanai nav par ļaunu ielūkoties arī kādā ārstniecības augu grāmatā.

9 zaļie stiprinieki


 Sarkanais āboliņš nomierina, dziedina no grūtsirdības, mazina locītavu sāpes, uzlabo elpceļu veselību.

 Paparde ne tikai palīdz sāpošām locītavām, bet mazina arī āderu kaitīgo iedarbību.

 Kalme veicina prāta skaidrību, mazina iekaisumu, der vēža profilaksei. Naktī – salds miegs uz kalmju maisa, dienā – saknītes vai auga baltās daļas pakošļāšana pret stresa izraisītu kuņģa jutīgumu.

 Vībotne pasargā no enerģētiskajām drazām, spēcina auru; tās attīrošā iedarbība no fiziskā ķermeņa aizsardzības ietiecas arī sakrālajā līmenī. Ne velti dainās minēts, ka Dieviņš pie pirts sēd vībotņu krūmiņā.

 Raspodiņš ir ne vien līdzeklis pret saaukstēšanos un klepu, bet arī zāle sievišķās enerģijas līmeņa celšanai un gremošanas uzlabošanai.

 Kumelīte nomierina, dziedina iekaisumu, kliedē dusmas.

 Jasmīnziedi gan pirtī, gan spilvenā un matracītī noder attiecību stiprināšanai, jo piešķir seksuālajai enerģijai smalku un maigu ievirzi.

 Baltā panātre ir sievietes veselības stiprinātāja, savelkošs līdzeklis iekaisuma un ādas vainu, piemēram, ekzēmas un plaisājumu, mazināšanai.

 Rudzupuķe palīdz pret drudzi, sviedrē un attīra organismu. Tās piedeva noteikti liekama vīriešiem paredzētajos spilventiņos un matracīšos, jo rosina patriotisma jūtu mošanos.

Paklājiņš, pa kuru dejot dvēselei 


Veselības un dzīvesspara vairošanai lieti der ziedu paklājiņš. Ja tas iecerēts dziļi dziedniecisks un tiek austs cilvēka auguma garumā, ziedu līnijas šajā brīnišķīgajā veidojumā labi izkārtot atbilstoši čakru atrašanās vietām un krāsām. Bet tikpat uzrunājoša un dvēseli augšupceļoša ir jebkura improvizācija par ziedošās vasaras spēku.

Austrumu tradīcijā pieņemts runāt par septiņām pamatčakrām.

Pirmā atrodas starp dzimumorgāniem un ānusu un rada sarkanu starojumu, otrā, kas ir divu pirkstu platumā zem nabas, – oranžu, trešā saules pinumā – krāsojas dzeltena, ceturtā viduspunktā starp krūtīm ir zaļa, piektā, kas kakla bedrītē, – gaišzila, sestā, kas starp uzacīm, trešās acs rajonā, veido tumši zilu toni, septītā atrodas pakauša vidusdaļā, avotiņa rajonā, un rada violetu starojumu.

Taču latviskajā dzīvesziņā (ne velti mūsu spēka skaitlis ir deviņi) svarīgas vēl divas saulītes: viena izstieptas rokas attālumā virs galvas rada baltu starojumu un saistās ar spēju uztvert dievišķo, kosmisko enerģiju, otra, 20 centimetrus zem kājām un brūna, pēc tās veselības spriež par senču spēka esamību vai trūkumu.

Šāds vairākkārt izmantojams paklājs liekams uz lāvas pēršanās laikā. Pēc rituāla to izžāvē, pirms nākamās pirtsreizes uz pāris stundām ievieto ar ūdeni pielietā plastmasas maisā atmodināšanai un lieto atkal. Taču to var izmantot arī kā skaistu dizaina priekšmetu – lai, piestiprināts pie sienas, vīstot smaržo, bet pēc tam noder kā saldi reibinoša starplika starp matraci un palagu. Bez atpūtināšanas lietojams ne ilgāk par 21 dienu.

Māras zemē uguns jāgodā


Māra latviskajā dzīvesziņā ir sievišķā aspek-ta – ūdens un zemes enerģijas – sargātāja, bet Latvija – Māras zeme. Sievietes allaž atradušas veidu, kā vairot spēku un uzņēmību, esot ciešākā saskarsmē ar ūdeni un zemi.

Vīrišķo enerģiju simbolizē uguns, bet kungiem tās bieži vien ir par maz. Viņiem vasarā vajadzētu vairāk padomāt par ugunīgāku dzīvesspara krājumu papildināšanu. Piecelties agrāk un sagaidīt saullēktu. Apcerīgi pavērot rietu. Biežāk un ilgāk sēdēt nevis pie televizora, bet pie dzīvas uguns zaļā dabā.

Kā vīriešiem, tā sievietēm enerģijas kritumā nereti vainojama arī fiziski nesakārtota un enerģētiski piedrazota vide.

Ieviest tīrību, aizvākt lieko, sakārtot – tas fiziskai kārtībai. Bet enerģētiskai attīrīšanai – kvēpināšana. Tradicionāli to dara, dedzinot kadiķīti, taču vēl iedarbīgāks ir maisījums, ko veido vairākas latviskās spēka zālītes: vērmele, vībotne, pelašķis, salvija, raudene, dievkociņš.

Ar trauciņu, kurā dūmo šāds vīraks, lietderīgi izstaigāt visu māju, stūros apstājoties un pārmetot slīpo kustu. Tikpat svētīgi šādi attīrošie dūmi iedarbojas uz cilvēka fizisko un garīgo ķermeni.

Tikai tad, ja trauks – arī dvēseles trauks – ir tīrs, tajā var liet jaunu saturu.

Dusmu un baiļu vietā, ko agrāk uzskatīja par izdzīvošanai svarīgākajām emocijām, likt divas pozitīvās – prieku un interesi. Visvairāk tās rodamas dabā.

Kā mainās aura


Pirms un pēc pirtsrituāla veikto auras fotogrāfiju salīdzināšana pārliecinoši pierāda, ka arī ļoti sacaurumots olveida apvalks izlīdzinās, noapaļojas. Duļķainas un papluinītas krāsu gammas vietā attēlā dominē tīri toņi: zaļš, violets un balts.

Tas liecina, ka cilvēks enerģētiski vislabāk sakārtojas tad, ja ar augu starpniecību ielaidis sevī pasaules dievišķās daļas – dabas – vibrācijas. Enerģija vairojas, apstiprinot teologa un seno reliģiju pētnieka Haralda Biezā sacīto, ka latvieši ir unikāli ar to, ka viņiem Dievs ienāk pat pirtī.

Kā aust zāļu paklājiņu


Parasti to darina īpašās stellēs, taču iespējams arī pašdarbnieciskāks variants.

Uz šķērskoka vai klēts sienas vienādā attālumā citu no citas sadzen naglas (to daudzums atkarīgs no izstrādājuma platuma), to pašu izdara tieši pretī lejā. Starp naglām virzienā no augšas uz leju nostiepj linu auklas.

Ar plakanu 3–4 centimetrus garu plānu līstīti veic tādu kā zeķes cauruma aizlāpīšanu – vienu pavedienu atstāj, katru otro uzņem, tad ar līstītes palīdzību izveido starp tiem atveri, kurā saliek augus un nostumj uz leju. Pēc tam pavedienus atkal krusto, un visu sāk no gala.

Katrs pats sev eksperts


Ja grūti saprast, kas īsti enerģijas krājumu papildināšanai būtu vispiemērotākais, vēlamā noskaidrošanai var izmantot vairākas vienkāršas metodes.

 Čakru (latvieši tās dēvē par kannām, saules upēm) diagnostika ar zvaniņu

Pārbaudāmais guļ, rokas izstiepis virs galvas, tas, kurš diagnosticē, virs katras saulītes mēģina paskandināt zvaniņu – vispirms no 1. līdz 7. saulītei, tad izstieptas rokas attālumā virs galvas un 20 centimetrus zem kājām. Virs saulītes, kura ir pāruzbudināta vai, kā mēdz būt biežāk, izsīkusi, zvaniņš neskan.

* Praktiskās kinezioloģijas metode

Tā izmantojama, ja cilvēks pilns apņēmības šiem traucējumiem palīdzēt ar dabā atrodamo, bet zināšanu, kādas mentālās vai fiziskā ķermeņa problēmas ar katru saulīti saistāmas, vēl nav. Tad var ņemt tobrīd pieejamos augus vai citus dabas līdzekļus un noskaidrot, kas der, kas ne.

Satver augu vai citu pārbaudei paredzēto priekšmetu vienā rokā, bet otru izstiepj sānis un stingri tur, kamēr pretīstāvētājs mēģina to ar spēku spiest uz leju. Ja manta derīga, izstieptā roka spiedienam nepakļaujas un paliek sākotnējā stāvoklī, ja ne – sajūtot pieskārienu, viegli nolaižas.

 Enerģiju vairojoša koka izvēle

Bieži vien šķiet, ka enerģiju gūsim, piespiežoties kādam kokam. Lai izvēlētos sev piemērotāko donoru, ar diviem pirkstiem turot rokās 2 centimetrus platu un 15 centimetrus garu folijas sloksnīti, bezvēja dienā tuvojas izraudzītajam kokam.

Nonākot vainaga zonā, raugās: ja folija tiecas prom no koka uz cilvēku, tas ir enerģijas donors. Šo grupu pārstāv ozols, liepa, bērzs.

Ja folija virzās uz koka pusi, prom no pārbaudītāja – negatīvā enerģija tiks noņemta, bet ir risks to nosūkt arī no kopējā dzīvesspara, tāpēc tur ilgi uzturēties nevajadzētu. Pazīstamākie vampīrkoki ir apse un papele.

Tiem, kuri šo enerģētisko mijiedarbību tver atšķirīgi, jāmeklē savs īpašais koks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.