×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Saulkrastu džeza festivāls svin jubileju

ReklāmfotoReklāmfoto

Savā 15. gadskārtā uz mūzikas piesātinātiem koncertiem aicina Saulkrastu džeza festivāls “Saulkrasti Jazz festival”. No 16.  līdz 21.  jūlijam  “Minhauzena  Undā” Saulkrastos notiks 15 brīvdabas koncerti, pulcējot gandrīz 30 mūziķu grupas no visas pasualēs, savukārt starptautiski atzītu mūziķu džeza meistarklasēs savas prasmes slīpēs 100 talantīgi jaunieši.

 

Uz  “Saulkrasti  Jazz  Festival  2012”  skatuves  katru  vakaru plkst. 20 klausītāji  varēs  baudīt labāko no pašmāju džeza,  kā  arī mūziķus  no visas  pasaules.

“Mo’ Blow” ir Berlīnē bāzēta grupa, kas uzmanību pievērš detaļām, bet iznākumā rodas visai pikanta fankmūzika. 
Savukārt viens no viskreatīvākajiem un aktīvākajiem lietuviešu saksofonistiem Kestutis Vaiginis, kas savas džeza prasmes slīpējis Ņujorkā kopā ar džeza citadeles meistariem, uz Saulkrastiem atvedīs starptautisku mūziķu apvienību “Kestutis Vaiginis Quartet” (18. VII), kurā muzicē arī Fančesko Angiuli – viens no pieprasītākajiem itāliešu džeza basģitāristiem. No Lietuvas festivālā ieradīsies arī Šauļu bigbends, Viļņas džeza orķestris, bet no kaimiņzemes Igaunijas – “Tom Tomm Quartet” (18. VII). Savdabīgs projekts, kurā galvenā odziņa ir bundzinieku duets, ierodas no Nīderlandes.

Latvijas džeza veterānus pārstāvēs Raimonda Macata kvintets “RM5” (17. VII), kurā apvienojušies šā brīža vieni no spilgtākajiem džeza mūziķiem valstī – Raimonds Macats (mutes harmonikas, taustiņi), Juris Kristons (taustiņi), Kārlis Vanags (saksofons, EWI), Oskars Sproģis (bass), Artis Orubs (bungas). “RM5” repertuārā lielākoties ir R. Macata, K. Vanaga un citu grupas dalībnieku skaņdarbi, kā arī citu komponistu skaņdarbu aranžējumi mutes harmonikām.

Pazīstamais latviešu mūziķis Deniss Paškēvics festivālā uzstāsies kopā ar savu un dāņu mūziķa Kristiāna Franka starptautiski atzīto apvienību – “Frank-Pashkevich Quartet” (20. VII). Viņu koncertos mūsdienu džezs satiekas ar improvizāciju, blūzīgiem fragmentiem un skaistām balādēm. Grupas skanējums ir unikāls džeza tradīciju un tīras improvizācijas sajaukums.

16. jūlijā festivālā būs novērtējams arī pašmāju jauno džeza censoņu sniegums. “RDKS II” ansamblis apvieno desmit talantīgus un radošus Rīgas Doma kora skolas audzēkņus, kurus vieno vēlme izpaust sevi džezā. Viņu repertuārā atrodami gan populārākie džeza standarti, gan dažādas fankmūzikas, blūza un brīvā džeza stilā veidotas kompozīcijas. Savukārt Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas “Kombo” repertuārā atrodamas oriģinālkompozīcijas un džeza standarti, kas aranžēti, ietekmējoties no mūsdienu mūzikas un modernā džeza ietekmēm. Tikmēr “4some” ir četru daudzsološu mūziķu apvienība, kurus vieno Ventspils mūzikas vidusskola.

 

Festivāla noslēguma koncertā (21. VII) uzstāsies  izsmalcinātais  “Sofia Fusion Quartet” no Bulgārijas – viņu projekts tapis, ietekmējoties no pasaulslavenā trompetista Mailza Deivisa vēsturiskā 1969. gada ieraksta “Bitches Brew”.

 

Bet noslēguma koncerta saldajā ēdienā – nigēriešu  “soul-jazz”  dziedātājs  Ola  Onabule  ar  grupu. Onabule ir uzrakstījis, ierakstījis un producējis septiņus albumus, kas iznākuši viņa paša izdevniecībā “Rugged Ram Records”. Jāpiebilst, ka Ola  savulaik bijis vienīgais  mākslinieks, kas uztājies zvaigžņu pāra Viktorijas  un  Deivida Bekhemu kāzās.

Jubilejas reizē “Saulkrasti Jazz Festival” piedāvā arī virkni bezmaksas koncertu  – 12. un 19. jūlijā (17.00) uz “Origo Summer Stage” skatuves Rīgā, kā arī Saulkrastu centrā no 16. līdz 20. jūlijam (15.00), bet 21. jūlijā plkst. 12 “Minhauzena Undā” noritēs festivāla meistarklašu studentu koncerts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+