×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Savākti teju 3000 paraksti par Latvijas izstāšanos no ES (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Četru gadu laikā kopš ierosinājuma publicēšanas sabiedrisko iniciatīvu portālā “Manabalss”, par aicinājumu Latvijai izstāties no Eiropas Savienības (ES) parakstījušies gandrīz 3000 Latvijas pilsoņu.

Inicatīva portālā ievietota jau 2012.gada martā. Tās autors Pēteris Mārtiņsons norāda, ka Latvija, iestājoties ES, ir atdevusi daļu no savas suverenitātes, taču pretī saņēmusi tikai dažādus ierobežojumus un iespējas, ko objektīvu apstākļu dēļ nav spējīga izmantot.

“Mēs esam zaudējuši kontroli pār savas valsts naudu un kapitālu, Latviju pārvalda ārvalstu banku un korporāciju intereses. Ir pienācis laiks atgūt reālu neatkarību. Sadarbību ar citām valstīm var īstenot ar divpusēju līgumu palīdzību, tāpēc nav jāatsakās no valsts neatkarības,” pauž Mārtiņsons.

Viņš norāda, ka ar Manabalss portāla starpniecību nav iespējams vākt parakstus referenduma ierosināšanai, tacu var aicināt šo jautājumu izskatīt Saeimu, pēc kā valstī var tikt rīkots referendums, ko viņš arī ar iniciatīvas palīdzību cenšas panākt.

Jau 2012.gadā Mārtiņsons norādījis, ka pat tikai paužot vēlmi izstāties no ES, Latvija var panākt labvēlīgākus nosacījumus sev. Tāpat, ja tiktu rīkots referendums, kurš nebūtu veiksmīgs, tas būtu pietiekami stiprs signāls, ka “lielajiem brāļiem” ar mums ir vairāk jārēķinās, klāsta iniciatīvas autors.

Aptuveni trešdaļa no iniciatīvas atbalstītājiem – 1000, to ir parakstījuši pēdējā mēneša laikā, kad norisinājās Lielbritānijas referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības.

Jau ziņots, ka 23.jūnijā Lielbritānijā notikušajā referendumā 52% tā dalībnieku atbalstīja valsts izstāšanos no ES.

Lai īstenotu referenduma rezultātus, Lielbritānijai ir oficiāli jāpaziņo par to, ka tā vēlas izmantot Lisabonas līguma 50.pantu, kas paredz sarunu vešanu par valsts izstāšanos no ES divu gadu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Parakstās tie,kas vēl manai Latvijai ļaunu. Vatņiki!

Draugiem Facebook Twitter Google+