×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. februāris, 2013
Drukāt

SC deputāti Satversmes tiesā apstrīd izmaiņas referendumu likumā

Foto - LETAFoto - LETA

Politisko partiju apvienības “Saskaņas centrs” (SC) Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši Satversmes tiesā prasību, apstrīdot pērn novembrī Saeimas pieņemtos grozījumus likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”, aģentūru BNS informēja SC pārstāvji.

Pieteikumu Satversmes tiesā iesnieguši 20 SC Saeimas frakcijas deputātu, bet to sagatavojis SC Saeimas frakcijas deputāts Andrejs Elksniņš (attēlā).

Viņš norādīja, ka šādu prasību noteikšana būtiski ierobežo pilsoņu tiesības iesniegt likumprojektus un Satversmes grozījumus.

Deputāti lūdz atzīt par neatbilstošām Satversmei apstiprinātās izmaiņas, kas paredz nepieciešamību savākt 30 tūkstošu vēlētāju parakstu tautas iniciatīvu virzīšanai iepriekš prasīto 10 000 parakstu vietā, kā arī noteic, ka pēc 2015.gada 1.janvāra jebkādas likumdošanas iniciatīvas varēs virzīt ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju.

SC uzskata, ka šādai grozījumos noteiktajai prasībai trūkst jebkāda pamatojuma un tas ir formāls matemātisks aprēķins, kas pēc būtības sašaurina Satversmē ierakstītās iedzīvotāju tiesības piedalīties likumdošanas procesā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Saeima 2012.gada 8.novembrī galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā par referendumu ierosināšanu un Saeimas atlaišanu, kas paredz palielināt sākotnēji nepieciešamo parakstu skaitu, vienlaikus paplašinot parakstu vākšanas iespējas internetā un bāriņtiesās.

Ieviestā kārtība ar 30 tūkstošu parakstu slieksni būs spēkā pārejas periodā līdz 2015.gadam, bet pēc tam paredzēts atteikties no divpakāpju sistēmas parakstu vākšanā, nosakot, ka visus likumu ierosināšanai nepieciešamos desmitās daļas vēlētāju parakstus savāc šim nolūkam izveidota iniciatīvas grupa. No 2015.gada iecerēts paplašināt iespējas vēlētājiem parakstīties – arī elektroniskā veidā un bāriņtiesās pilsētās, kur nav pieejami notāru pakalpojumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+