×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
16. septembris, 2012
Drukāt

SC Latgalē bērnus iesaista politiskā aģitācijā

Foto-LETAFoto-LETA

Sākoties jaunajam mācību gadam, politiskā apvienība „Saskaņas centrs” Latgalē pirmklasniekiem dāvinājusi somas ar politisko reklāmu, tādējādi ne tikai bērnu tuviniekiem mēģinot radīt pozitīvu iespaidu par šo partiju, bet arī vienlaikus bērnus padarot par staigājošiem reklāmstendiem, 16.septembrī ziņoja Latvijas televīzijas raidījums „de facto”.

Auduma mugursomās iestrādāti atstarotāji, uzlikts ”Saskaņas centra” logo un uzdrukāts partijas nosaukums, bet uz daļas no somām ir arī norāde uz interneta vietni ribakovs.lv. Pēc Saeimas deputāta Ivana Ribakova (SC, attēlā) teiktā, par gandrīz septiņiem simtiem latu nodrukāts pustūkstotis somu un tās izdalītas pirmās klases skolēniem Latgales reģionā.

Nupat tarbas ar partijas atribūtiku saņemtas divās pierobežas skolās – Robežnieku pamatskolā un Indras vidusskolā, bet jau iepriekš ar zināmu pompu tās izsniegtas citās Latgales skolās. Tā Zinību dienas svinību laikā ar partijas simboliem apdrukātas somas Rēzeknes skolās pasniedzis gan Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartašēvičs, gan viņa partijas biedri, tostarp – pašvaldības deputāti.

Robežnieku un Indras pagasta pārvaldniece Ērika Gabrusāne „de facto” par somām rausta plecus un teic, ka nesaprot, ko tagad ar somām iesākt. Ņemt nedrīkst, jo tad būs aģitācija, atstāt skapī arī nedrīkstot, jo baidās, ka apsūdzēs mantas piesavināšanā. Bet atpakaļ nevar nosūtīt, jo nav īsti zināms, kam sūtīt, ja neskaita adresi ribakovs.lv. Robežnieku pamatskolas direktors Pjotrs Boločko stāsta, ka somas uz Robežniekiem atvedis ”Saskaņas centra” Krāslavas nodaļas vadītājs Raimonds Kalvišs un palūdzis tās atdot arī indriešu pirmklasniekiem.

Robežnieku pamatskolā iecerēts par politiskajām tarbām informēt vecāku sapulces laikā, lai pēc tās varētu izlemt par dāvanas pieņemšanu. Daudzviet tarbiņas bez liekiem jautājumiem atdotas pirmo klašu bērniem.

Paši somu drukātāji un sūtītāji nekā nosodāma notikušajā neredz un atgādina, ka bērni jau no dāvanas var atteikties. Tiesa gan, ja atceras par seno teicienu, ka dāvinātam zirgam zobos neskatās, dāvanu tomēr visbiežāk pieņem, nenovērtējot ne tās faktisko vērtību, ne „pievienoto vērtību” kā partijas aģitāciju.  

Lai arī ”SC” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs mēģina atstāt iespaidu, ka viņam nav ne mazāko saistību ar šādām dāvanām, tomēr viņa kolēģis, ”SC” Saeimas deputāts Ivans Ribakovs apliecina, ka uz somas esošais partijas logo norāda uz saistību ar partiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+