Kultūra
Māksla

SEB stipendiju glezniecībā šogad saņems Kristaps Priede 16

Publicitātes foto

Ceturtdien, 20. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) par darbu “Universum” (2017) tika apbalvots “SEB stipendija glezniecībā – Hipotēze” konkursa uzvarētājs – Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares maģistrantūras programmas 2. kursa students Kristaps Priede, LA.lv uzzināja LMA.

Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas rīkotais konkurss norisinās jau devīto reizi. Šī gada konkursa izstādes tēma “hipotēze” izvēlēta, lai mudinātu studentus vienas tēmas ietvaros risināt dažādus tās skatpunktus, tādējādi iedarbinot mākslas kā domāšanas medija spēcīgo lomu un risinot sarunu ar savu skatītāju. Līdz apbalvošanas dienai, 20. aprīlim, arī ikvienam interesentam bija iespēja nobalsot par sev tīkamāko mākslas darbu. Apmeklētāju simpātijas balva piešķirta maģistrantūras programmas, Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares 2. kursa studentei Ievai Kampei par gleznu “Sargā mani zem palmas” (2017). Savukārt LMA veicināšanas balvu par darbu “Apziņas fiksācija” ieguvusi Glezniecības apakšnozares bakalaura programmas 4. kursa studente Kristīne Kutepova.

“SEB bankas stipendijas mērķis ir ne tikai atbalstīt talantīgus un spējīgus jauniešus, bet arī caur atbalstu konkrētam cilvēkiem sniegt plašāku ieguvumu – gan konkrētajai nozarei, gan sabiedrībai un valstij kopumā. Tādēļ šī stipendija ir novērtējums Kristapa talantam, taču kopā ar stipendiju mēs uzticam arī atbildību šo talantu pilnveidot un attīstīt, nepazaudēt mērķtiecību un tieksmi sasniegt augstus mērķus,” uzsvēra SEB bankas Private Banking vadītāja Aija Miķelsone.

“Lepojamies par ilggadējo sadarbību ar SEB banku un daudzajiem talantīgajiem LMA studentiem, kuri šo gadu gaitā ir ieguvuši “SEB stipendiju glezniecībā”! Šī gada konkurence uz laureāta titulu bija īpaši sīva, tāpēc žūrijas komisija nolēma pirmoreiz piešķirt LMA veicināšanas balvu, kas ļaus tās ieguvējai Kristīnei Kutepovai smelties radošu iedvesmu kādā no Eiropas Savienības valstīm,” uzsver LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs.

Mākslas akadēmijā “SEB stipendija glezniecībā” pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, un par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā – Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā – Madara Neikena, 2015. gadā stipendiju ieguva Glezniecības apakšnozares 3. kursa studente Zīle Ziemele, savukārt 2016. gadā – Glezniecības apakšnozares maģistrantūras 2. kursa studente Sandra Strēle.

LA.lv