Mobilā versija
-2.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Lietuvas Seima vietnei uzbrūk hakeri

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lietuvas Seima interneta vietne hakeru uzbrukuma dēļ vakar nebija pieejama ārvalstu lietotājiem, kuri tāpēc nevarēja vērot Krimas tatāru rīkotu pasākumu, kas notika parlamentā.

Seima spīkere Loreta Graužiniene uzsvēra, ka tas ir pirmais tāda mēroga uzbrukums Lietuvas parlamenta vietnei. Seima kanceleja apstiprināja, ka pret vietni ir sarīkots izkliedētās pakalpojumatteices (DDoS) uzbrukums, kura gadījumā datortīkls tiek pārplūdināts ar milzīgu pieprasījumu skaitu no vairākām IP adresēm, ievērojami palēninot datu plūsmu vai to pilnībā pārtraucot. Lietuvas Aizsardzības ministrijas Valsts kiberdrošības centra vadītājs Rimtauts Čerņausks sacīja, ka situācija pašlaik tiek kontrolēta un tiek veikti drošības pasākumi, lai vietne atsāktu darbu. “Uzbrukumi tika veikti no dažādām vietām pasaulē. Ja būs iesniegums policijā, mēs sāksim identificēt valsti,” Čerņausks teica. Lietuvas parlamentā vakar notika Pasaules Krimas tatāru kongresa izpildkomitejas sanāksme un starptautiska konference “Masveidīgie cilvēktiesību pārkāpumi okupētajā Krimā”.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+