×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. decembris, 2012
Drukāt

Seims apstiprina valdības programmu

Lietuvas Seims vakar apstiprināja premjerministra Aļģirda Butkeviča valdības programmu. Par to balsoja 83 deputāti, pret – 39, bet deviņi parlamentārieši atturējās.

 

Sociāldemokrātu, Darba partijas, partijas “Kārtība un taisnīgums” un Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas izveidotās valdības programmai nepiekrita Tēvzemes savienības–Lietuvas kristīgo demokrātu un Liberāļu kustības frakcijas deputāti, bet partijas “Drosmes ceļš” frakcija atturējās. Jaunais premjers, sociāldemokrātu līderis Aļģirds Butkevičs pauda pārliecību, ka viņa valdības programma ir reālistiska un tiks sekmīgi īstenota. Tad jaunās valdības ministri deva svinīgo amata zvērestu.

Jaunā valdība savā programmā solījusi veidot labklājības valsti, “depolitizēt enerģētikas projektus” un līdz 2015. gadam ieviest Lietuvā eiro.

Tā izteikusi apņemšanos lielu uzmanību pievērst jaunu darba vietu radīšanai un veco saglabāšanai, veidot solidāru sociālās aizsardzības sistēmu, palielināt finansējumu veselības aizsardzībai, ģimeņu, izglītības, zinātnes un kultūras atbalstam un taisnīgāk sadalīt nodokļu nastu.

Attiecībās ar Krieviju Butkeviča ministru kabinets plāno “sekot eiropeiskām vērtībām, iepriekš neizvirzot grūti izpildāmus nosacījumus”. Tas arī izrādījis gatavību piekāpties Lietuvas poļu minoritātei jautājumā par divvalodīgiem ielu nosaukumiem un poļu ortogrāfijas lietojumu personvārdu rakstībā dokumentos.

Opozīcija valdības programmu kritizējusi kā nekonkrētu un deklaratīvu, atkārtojot arī prezidentes Daļas Grībauskaites pausto viedokli, ka daži ministri atbilst tikai minimālajām šim amatam izvirzāmajām prasībām. Ministri bieži nav spējuši izskaidrot, kas domāts ar “skaistajiem abstraktajiem programmas mērķiem” un uz jautājumiem bieži vien atbildējuši ar solījumu “izveidot darba grupu”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+