Rīgas ”Dinamo” spēlētājs Pols Šekura (nr.38,sarkans) Kontinentālās hokeja līgas spēlē starp Rīgas “Dinamo” un Ņižņikamskas “Ņeftehimik” komandām.

Šekura pagarinājumā atnes Rīgas “Dinamo” uzvaru pār Novokuzņeckas “Metallurg” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pēdējās mājas spēļu sērijas pirms Soču ziemas olimpiskajām spēlēm mačā trešdien ar rezultātu 4:3 (1:2, 2:0, 0:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Novokuzņeckas “Metallurg”, kas šobrīd atrodas līgas kopvērtējuma pēdējā vietā.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

Uzvaras vārtus mājinieku labā pagarinājuma 18.sekundē guva Pols Šekura.

Rīgas “Dinamo” labā pamatlaikā divus vārtus guva Gunārs Skvorcovs, kuram tie bija pirmie precīzie raidījumi šosezon, bet vienu reizi izcēlās Marcels Haščāks. Tikmēr “Metallurg” komandas labā divus vārtus guva Jevgēņijs Lapenkovs, bet reizi precīzs bija Rafaels Ahmetovs.

Laukuma saimnieki spēli sāka ļoti aktīvi, bieži ielaužoties viesu komandas aizsardzības zonā un lūkojot apdraudēt vārtus. Aktivitāte gan bija spiesta apsīkt dēļ divu minūšu noraidījuma par skaitliskā sastāva pārkāpumu, un šo vairākumu “Metallurg” izdevās realizēt, kad sestajā minūtē Mīkaela Telkvista atsisto ripu vārtos pārvirzīja Lapenkovs. Lai arī turpinājumā viesi pie “Dinamo” vārtiem izveidoja vēl vairākas bīstamas epizodes, mājiniekiem pēc četrām minūtēm izdevās panākt neizšķirtu, kad pēc Rustama Begova metiena kritienā ripu vārtos raidīja Skvorcovs.

Cīņas turpinājumā labāko iespēju mājinieku rindās neizmantoja Mārtiņš Bičevskis, kura raidītā ripa atsitās pret Ņikitas Ložkina sargāto vārtu stabu, tomēr iniciatīva turpināja piederēt viesiem. “Metallurg” hokejisti laukumā cīnījās ļoti pašaizliedzīgi, un pēc vienas no šādām epizodēm atgriezās vadībā, Telkvistu apspēlējot Ahmetovam. Viesiem drīz pēc tam padevās vēl viens bīstams uzbrukums, bet pašās trešdaļas beigās noraidīts tika Pols Šekura. Mazākumā gan “Dinamo” darbojās ļoti sekmīgi un savus vārtus nosargāja.

Mazākumā mājinieki bija spiesti darboties arī otrās trešdaļas ievadā, tomēr arī šoreiz rezultāts palika nemainīgs. “Dinamo” spēja pārņemt iniciatīvu savās rokās un regulāri iespieda viesus viņu laukuma pusē, līdz trešdaļas sestajā minūtē savu panāca. Savus otros vārtus guva Skvorcovs, kura vāji mesto ripu neveiklā situācijā nespēja tvert Ložkins. Neilgi pēc tam mājinieki tika pie sava pirmā vairākuma, tomēr drīz vien nācās spēlēt četratā pret četriem – teicamu vārtu gūšanas iespēju neizmantoja Kails Vilsons, bet uzreiz pēc tam viņam tika piešķirts apšaubāms noraidījums. Uzreiz pēc “Metallurg” komandas atgriešanās piecatā komanda tika sodīta par skaitliskā sastāva pārkāpšanu, tomēr atlikušajā vairākuma laikā mājinieki vārtus neguva.

Vienādos sastāvos izteikts pārsvars piederēja “Dinamo” komandai, kas ātri vien tika pie vēl viena vairākuma. Šoreiz to izdevās pārvērst gūtos vārtos, kad pēc teicamas saspēles un Mika Indraša piespēles vārtsargu uz ledus noguldīja un pēc tam ripu vārtos raidīja Haščāks. Neilgi pēc tam izcelties varēja arī Vitālijs Pavlovs, tomēr viņa raidītā ripa no sarežģītas pozīcijas trāpīja pa tukšo viesu vārtu pamatni. Trešdaļas pēdējās sekundēs par rupjību tika noraidīts neseno vārtu guvējs Haščāks, bet jau pēc finālsvilpes laukuma stūrī abu komandu spēlētāji iesaistījās asumos.

Pēc mazākuma izturēšanas trešās trešdaļas pirmā puse aizritēja aizrautīgā cīņā, kurā izcelties varēja abas komandas. Teicami savus pienākumus “Metallurg” vārtos pildīja Ložkins, tomēr darba netrūka arī Telkvistam. Pēc veiksmīgi aizvadītām pirmajām desmit trešdaļas minūtēm “Dinamo” pamazām tika iespiesti savā aizsardzības zonā, līdz piecas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām 3:3 panāca Lapenkovs. Arī pēc rezultāta izlīdzināšanas viesi turpināja cīnīties par trim punktiem, tomēr nervozā un saraustītā cīņā rezultāts palika nemainīgs. Priekšpēdējā minūtē komandu no teju droša vārtu zaudējuma glāba Telkvists.

Pagarinājumā uzvaras nodrošināšanai rīdziniekiem vajadzēja tikai 18 sekundes, kad pēc Mika Indraša individuālā reida un acīgas piespēles precīzs bija Šekura.

Šīs mājas spēļu sērijas pirmajā mačā rīdzinieki pirmdien ar rezultātu 2:5 piekāpās līgas debitantiem Vladivostokas “Admiral”. Pēdējās astoņās cīņās rīdzinieku kontā ir tikai trīs uzvaras.

Tikmēr Novokuzņeckas klubs savā iepriekšējā cīņā pirmdien ar 2:3 pēcspēles metienos piekāpās Rīgas “Dinamo” tiešajiem konkurentiem Prāgas “Lev”, bet pēdējās desmit spēlēs Sibīrijas kluba rēķinā ir tikai divas uzvaras.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē 3.oktobrī Novokuzņeckā rīdzinieki tika pie “sausās” uzvaras ar 2:0.

Šīs nedēļas turpinājumā “Dinamo” piektdien un svētdien sacentīsies arī ar Novosibirskas “Sibirj” un Habarovskas “Amur”, bet pēc tam gaidāmi regulārās sezonas pēdējie četri mači izbraukumā. Turpinājumā būs pārtraukums, kas saistīts ar Soču olimpiskajām spēlēm, bet pēc tā tiks aizvadītas regulārās sezonas pēdējās divas mājas spēles.

Iepriekšējā nedēļā “Dinamo” paziņoja par sadarbības atjaunošanu ar uzbrucēju Lauri Dārziņu, kura atgriešanās ierindā gaidāma kādā no nākamajām šīs mājas spēļu sērijas cīņām.

Savukārt mačā ar “Admiral” kājas traumu guva aizsargs Arvīds Reķis, kurš nevarēs spēlēt aptuveni nedēļu. Trešdienas mačā viņu aizstāja Rodrigo Laviņš.

Ar 77 punktiem 44 spēlēs Latvijas klubs atrodas Rietumu konferences kopvērtējuma tabulas trešajā vietā, tomēr no sestās vietas to šķir tikai punkts.

Tikmēr Novokuzņeckas vienība ar 37 punktiem 45 cīņās ir ne tikai Austrumu konferences, bet arī visas līgas pastarīte.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles – divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas “Dinamo”.

Rīgas “Dinamo” komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.