×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Senākais bērnu folkloras festivāls Baltijā svinēs 30 gadus

Foto: LETAFoto: LETA

Nedēļas nogalē, 17. un 18. maijā, Viesītē norisināsies XXX Latvijas bērnu un jauniešu folkloras festivāls “Pulkā eimu, pulkā teku”, liecina informācija portāla viesite.lv.

Šī gada sarīkojuma tēma ir “Nauda latviešu folklorā”. Tā norāda uz katra laikmeta un paaudzes nepieciešamību meklēt sasaisti starp praktisku lietderību un orientāciju uz pirkšanas pārdošanas attiecībām, vienlaikus piedāvājot atskārsmi, ka ir lietas, kuras nevar nopirkt ne par kādu naudu. Nauda ir viena no lietām, kur iepriekšējo paaudžu uzkrātā gudrība un pieredze ir svarīga, pēc tam pielāgojot un izmantojot to mūsdienās.

Šogad “Pulkā eimu, pulkā teku” Nacionālajā sarīkojumā piedalīsies vairāk nekā tūkstoš dalībnieki no apmēram 70 dažādu novadu bērnu un jauniešu folkloras kopām. Pasākuma norises vietas Viesīte un Jēkabpils ir izvēlētas ar nodomu, jo abas ir Sēlijas pērles ar savu īpašo kultūrvides radīto starojumu.

Festivāls “Pulkā eimu, pulkā teku” ir plašākais un vecākais bērnu un jauniešu folkloras festivāls Baltijā, akreditēts CIOFF (Starptautiskā Folkloras festivālo rīkotāju padome) kopš 1994. gada.

Tā pirmssākumi meklējami 1984. gadā, kad Ojārs Rode un viņa tobrīd vadītā LU CFI tautas tradīciju kopa “Budēļi” kopā ar Ernestu Spīču un folkloras kopu “Dandari” saaicināja Latvijas dziedošos bērnus un jauniešus no folkloras kopām uz koncertu LU Aulā.

Pasākumu rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Viesītes novada domi, Viesītes Kultūras namu, Viesītes vidusskolu, Jēkabpils pilsētas domi un kultūras namu, tradicionālās kultūras biedrību “Aprika”. Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+