Kultūra
Māksla

Senās rotas jaunā gaismā: studijas “Kalvis” izstāde 1

Publicitātes foto

No 1. aprīļa līdz 7. maijam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalvis” izstāde “Rotu mantojums”, LA.lv uzzināja kultūras centrā.

Tautas lietišķās mākslas studija “Kalvis” darbību sākusi 1959. gada rudenī “Skolotāju nama” paspārnē. No 1972. gada par studijas vadītāju sāk strādāt Tautas daiļamata meistare Valda Kesnere, un tad arī iezīmējās studijas mērķis – celt gaismā latviešu kultūras unikālo mantojumu – arheoloģiskās rotas. Lielu atbalstu ar padomiem sniedza Vladislavs Urtāns un Latvijas vēstures muzeja arheoloģijas fondu glabātāji un speciālisti, mākslinieks Jānis Mikāns un Juris Urtāns.

“45 gadu garumā TLMS “Kalvis” izveidojusies par vadošo rotkaļu kopu ar padziļinātām zināšanās senlatviešu rotu atdarinājumu izgatavošanā un pielietojumu apģērbā, kā latviskās identitātes saglabāšanā mūsdienu multinacionālajā sabiedrībā,” uzskata kultūras entr “Ritums” direktores vietniece Evija Lūse.

Turklāt senlatviešu rotas nav tikai muzeju eksponāti, tām ir arī praktisks pielietojums, izceļot mūsdienu apģērbu valkātāju oriģinalitāti un piederību latvietībai.

Studijas rotas ir eksponētas Lietuvā, Igaunijā, Maskavā, Somijā, Japānā, Francijā, ASV, Ungārijā, Kiprā, Gruzijā, Jaltā, Norvēģijā un citur.

Tuvojoties Latvijas valsts simtgades svinībām, TLMS “Kalvis” dalībnieku veikums kopā ar tērpu kolekciju, ko veidojusi salona “Tīnes” vadītāja Ināra Vizma, tiek plašāk parādīts skatītāju vērtējumam izstādē “Rotu mantojums”. Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11 līdz 17.

LA.lv