×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

Septembra pirmajā dekādē gaisa temperatūra un nokrišņi bijuši tuva normai

LETALETA

Septembra pirmā dekāde Latvijā temperatūras un nokrišņu ziņā ir bijusi tuva normai, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

 

Dekādes vidējā gaisa temperatūra bija +13,6 grādi pēc Celsija, kas ir 0,3 grādus virs normas. Viszemāk gaisa temperatūra noslīdēja 2.septembrī, kad daudzviet Latvijā intensīvi lija un dienas laikā temperatūras stabiņš sasniedza vien +12…+16 grādus.

Latvijai nokļūstot anticiklona ietekmes zonā, dienas kļuva saulainas un siltas, bet naktis – vēsas, ar rasu un miglu rīta stundās. Dienā temperatūra teritorijas lielākajā daļā bija virs +20 grādiem, visaugstāk – līdz +25,4 grādiem – pakāpjoties  8. septembrī Saldū.

Turpretī  naktīs temperatūra noslīdēja lielākoties līdz +3…+8 grādiem, vietām arī vēl zemāk. Naktī uz 7. septembri Zosēnos reģistrēta šoruden pirmā salna gaisā – līdz -0,4 grādiem. Zāles virskārtā salnas no 5. septembra bija katru nakti, sasniedzot -1…-4 grādus.

Praktiski viss dekādes nokrišņu daudzums nolija pirmajās trijās perioda dienās. Visintensīvākie nokrišņi bija 2.septembrī. Liepājā, Rucavā, kā arī Salacgrīvā un Ainažos šīs diennakts nokrišņu daudzums pārsniedza pusmēneša nokrišņu normu. Dekādes nokrišņu normas pārsniegtas arī Ventspilī un Bauskā.

Lietusgāzes pavadīja brāzmains vējš, kas piekrastes rajonos sasniedza 18-22 metrus sekundē un pērkona negaiss.  No 4. līdz 8. septembrim nokrišņu nebija. Anticiklonam pakāpeniski zaudējot savu spēku, vietām neliels, īslaicīgs lietus bija dekādes beigās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+