×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Septiņi gadsimti Baha mūzikas festivālā


ReklāmfotoReklāmfoto

14. novembrī Mazajā ģildē ar kolorītā spāņu dueta Havjera Diaza Latorres un Pedro Estevana koncertu tiks atklāts jau 12. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kas norisināsies līdz 5. decembrim. Šogad klausītāji varēs iedziļināties mūzikas vēsturē, sākot no 13. gadsimta līdz pat mūsdienām.


 

Arī šogad festivāla direktore Aina Kalnciema, kura pērn saņēmusi Rīgas domes Gada balvu “Baltais zvirbulis” par nozīmīgu ieguldījumu kultūras starptautiskās aprites veicināšanā, sadarbojoties ar izciliem un atzītiem izpildītājmāksliniekiem visā pasaulē, sarūpējusi krāsainu un daudzpusīgu festivāla programmu. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt četrus koncertus, kuros skanēs ne tikai J. S. Baha un viņa laikabiedru, bet arī senā spāņu un Latīņamerikas mūzika, kā arī tās mūsdienu interpretācijas.

Festivāla atklāšanas koncertā muzicēs baroka ģitāras un sitamo instrumentu meistari Havjers Diazs Latorre un Pedro Estevans no Spānijas. H. Diazu interese par agrīno mūziku mudināja apgūt lautas spēli, bet L. P. Estevans pārvalda ne tikai modernās perkusijas, bet arī Āfrikas sitamos instrumentus un rāmja bungas spēli.

Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā klausītājus iepriecinās Jevgēņijs Sviridovs (25) no Krievijas. Mūziķis jau piecu gadu vecumā sācis vijoļspēli, bet pašlaik kļuvis gan par modernās, gan baroka vijoles spēles virtuozu. Jevgēņijs ir ieguvis godalgotas vietas vairākos starptautiskos konkursos un ir aktīvs unikālā projekta “Vivaldi kolekcijas“ dalībnieks, kurā kopā ar Baltijas Baroka ansambli piedalās Antonio Vivaldi sonāšu un koncertu ierakstīšanā. Koncerta vijolnieks spēlēs gan baroka vijoli, gan moderno vijoli, izpildot Nikolo Paganīni darbu.

Festivāla īpašais notikums būs slavenā pianista, klavesīnista un diriģenta Josas van Immersela viesošanās Latvijā. Kopā ar viņa 1978. gadā dibināto Beļģijas orķestri “Anima Eterna Brugge”, ko raksturo dzidrs un caurspīdīgs skanējums, pietāte pret oriģinālo kompozīciju, vēsturiskie instrumenti un katra mūziķa atdeve skaņdarbam, Rīgā van Immersels klausītājus priecēs, izpildot Karla Filipa Emanuela Baha, Mocarta un Šopēna darbus. Koncertprogrammā kā soliste piedalīsies baroka fagotiste Džeina Govere no Austrālijas.

Festivāla noslēgumā  Lielajā ģildē gaidāms pašmāju senās mūzikas klausītāju iemīļotais baroka ansamblis “L’Arpeggiata” no Francijas, kas šoreiz Kristinas Pluharas vadībā uz Latviju atvedīs programmu “Los Pajaros Perdidos”.

Tajā skanēs Dienvidamerikas mūzikas ritmi, kuros varēs saklausīt gan Venecuēlas, Argentīnas un Paragvajas tradicionālās mūzikas skanējumu, gan neparastu Eiropas un Latīņamerikas instrumentu klāstu. Ansamblis kopā ar dejotāju un solistu Vinčenco Kapecuto un mecosoprānu Lučianu Mančini izvirpuļos cauri gadsimtiem, izpildot gan 17. gadsimta, gan Astora Pjacollas darbus.

 

VARBŪT NODER

Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla koncerti:

14. XI 19.00 Mazajā ģildē Havjers Diazs Latorre un Pedro Estevans (Spānija), Ls 7 – 10;

21. XI 19.00 Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā Jevgēņijs Sviridovs (Krievija), Ls 3 – 7;

30. XI 19.00 Lielajā ģildē “Anima Eterna Brugge” (Beļģija), Ls 5 – 20;

5. XII 19.00 Lielajā ģildē “L’Arpeggiata” (Francija), Ls 5 – 25.

Biļetes – visās “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertu vietās.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+