Viedokļi
Feļetoni

Līcītis: Latvija pēc krāšņās geju parādes nedrīkst ierakties atpakaļ gliemežu mājiņā12

Foto – Zane Bitere/LETA

Baltijas praida apciemojums Vērmanes dārzā plašas aprindas iekvēlināja lielai sajūsmībai un tika atzīts par vienreizēju notikumu, kad pār visu zemi citas orientācijas mīla valda. Esot starā, kaifā, laimē, ekstāzē – Latvija pēc krāšņās geju parādes vairs nedrīkst ierakties atpakaļ gliemežu mājiņā un pazemē. Diemžēl vēl ir sabiedrībai piederīgi vecmodīgie, kuri slaka acis ar svētītu ūdeni pēc tam, kad tās redzējušas amorālijas, perversijas un netiklību. Nelabvēļi, kuri ar lielāko rūpību, staipīdami kaklus kā žirafes pār parka aizžogojumu, vēroja geju, lesbiešu izturēšanos, tomēr nesagaidīja prognozēto sēra lietu pār Latviju un to, ka zeme zem Vērmanes dārza atvērtos, aprītu 8000 homoseksa darbinieku un viņu atbalstītāju, paraujot pie Antikrista.

Tikmēr politiskie spēki koleģialitātes un uzticēšanās atmosfērā vērpa spraigu polemiku neklātienē starp konservatīviem tradicionālās ģimenes piekritējiem un progresīviem tiesībās diskriminēto minoritāšu aizstāvjiem. Pirmie, ieņēmuši misionāru pozu, izteica šaubas, vai otrie nav latviešiem pārāk specifiskas subkultūras samaitāti. Juzdami instinktīvu neuzticību pret seksuālām minoritātēm, labējie radikāļi solījās ziedot spēkus cīņai pret viendzimuma attiecību legalizāciju. Otrajā pusē – pie “Progresīvajiem”, kustības “Par”, “Jaunās Vienotības” jaunatnes organizācijas – skaitīja dienas un stundas, kas šķīra no gaišajiem svētkiem. Padomājiet vien – tādām partijām ikdiena ir daži sīki prieki, citādi vienas bēdas. Bet te tāds fantastisks sarīkojums, silta uzņemšana, iespēja atrasties fanu zonā ar tūkstošiem cilvēku, kam simpātija ir sava dzimuma pārstāvis! No estrādes teica paldies, ka akceptējat un iecietīgi izturaties pret citādībām. Jautrais karuselis aizbraucis, bet citai orientācijai labvēlīgie politiķi tūliņ papildināja programmas ar preambulu – gādāsim, lai gejām, lesbiešiem piepildīto vēlmju stūrītis nebūtu tikai hektārs Vērmaņparka, bet visa valsts pārvērstos par atvērtu, ziedošu brīvās mīlas dārzu.

Abām pusēm tie ir tikai sākotnējie mērķi. Satiekoties un saduroties diviem pasaulsuzskatiem, konservatīvo uzdevums ir ar cīņas garu un cildeniem nodomiem izkvēpināt (vai apārstēt) zilo pasugu, kurpretī zilo draugi rimsies tikai tad, kad minoritātes, femīnas un dzīvnieki pārņems varu uz zemeslodes un valdīs pasauli.

Par sociālajos tīklos izvērsto gigantisko viedokļu sadursmi un saviem vajātājiem praida dalībnieki daudz vis nebēdāja. Tusēšanā reportieres klātesošos zilos izprašņāja tik sīki, it kā gribētu gejus precēt! Varavīkšņotā izrāde deva neaizmirstamus iespaidus, jaunu dzīvību, trakulības un jārēšanos. Ne viens vien puisis satika otru puisi – kā radītu priekš viņa. Arī lesbietes bez pāra atrada otru pusīti vientulības izskaistināšanai. Uzlādētiem internacionālā prieka un lepnuma maršā, spēcinātiem cīņā ar homofobiem, progresīviem politiķiem veiksies dibināt tuvākas attiecības arī ar latviešu vēlētājiem, kas tika darīts pārmēru kautrīgi, neviesojoties provincē, Latvijas labības zonā. Tagad kustība “Par” piedalīsies arī Traktoru dienās un gadskārtējā Rāmavas lauksaimniecības izstādē.

Saistītie raksti

Sensācija un pārsteigums, ka “Saskaņa”, par kuru minējām, ka tā ilgojas pēc mierīgākiem laikiem mierīgākā zemē, kur minoritāšu marši ir aizliegti un geji tiek vajāti – ilglaicīgi bijuši slēpti geju atbalstītāji! Tas atklāts slepeni nobēdzinātos dokumentos Eiropā. Izrādās, Urbanoviča frakcija sēdējusi skapī, bet vai puse biedru, kurus ikdienā sastapām adītās jakās, vakarā naktsklubā dod priekšroku lateksa kostīmam! “Saskaņa”, mazākais, ir biseksuāļu partija! Ja Rīgas pilsētas galva kārtējoreiz nebūtu atvaļinājumā, praida vadoņus ielūgtu Ušakova pieņemamajā istabā. Domājams, ka jau šajās vēlēšanās “Mozaīka” kopā ar nūdistiem un bojskautiem varētu kļūt “Saskaņas” tuvākie aktīvie un pasīvie partneri.

Tikām vēlētāju mazākums, kam pirmie problemātikas blokā nav miesīgie, fizioloģiskie un ģenitālie jautājumi, palika neizpratnē. Vai mums nav priekšplānā izrādāmi kādi citi godājami cilvēki, izņemot ekscentriskas transpersonas Grāciju, Fifī un Žužū un neatzītu partiju politiķi? Kā arī citas kultivējamas vērtības.

LA.lv