×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Sešas valstis pretendē uz olimpiskā kvalifikācijas turnīra rīkošanu basketbolā vīriešiem

grozs

Uz trīs Riodeženeiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru rīkošanu basketbolā vīriešiem pretendē sešas valstis, ceturtdien pavēstīja Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA).
Kā oficiālas kandidātes apstiprinātas Čehija, Vācija, Itālija, Filipīnas, Serbija un Turcija.
Latvijai īpaši aktuālas ir Itālijas, Čehijas un Serbijas kandidatūras – ja rīkošanas tiesības iegūs kāda no šīm valstīm, iespēja piedalīties kvalifikācijā būs arī Eiropas čempionātā astoto vietu guvušajai Latvijai. Līdz ar to pašlaik Latvijas izredzes piedalīties sacensībās ir jāvērtē kā augstas.
Vīru kvalifikācijas turnīri paralēli trijās vietās nākamgad notiks no 4. līdz 10.jūlijam.
Sākotnēji interesi tos rīkot bija izrādījušas desmit valstis, bet tagad no kandidātēm dzēstas Grieķija, Irāna, Izraēla un Meksika. Olimpiskajām spēlēm kvalificēsies katra turnīra uzvarētāja.
Tikmēr kandidātes rīkot dāmu kvalifikācijas turnīru, kas notiks no 13. līdz 19.jūnijam, ir Francija un Spānija. Tajā tiks sadalītas piecas ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm.
Kā zināms, kvalifikācijas turnīra rīkotājus FIBA nosauks vien nākamā gada 19.janvārī, lai gan iepriekš to bija plānots izdarīt jau 23.novembrī.
Lēmumu par turnīru norises vietām pieņems FIBA izpildkomiteja deviņu cilvēku sastāvā, kur ir arī organizācijas prezidents Orasio Muratore, ģenerālsekretārs Patriks Baumans un FIBA Eiropas nodaļas prezidents Turgajs Demirels.
Savukārt 26.janvārī notiks kvalifikācijas turnīra grupu izloze, vīriešu sacensībās 18 komandas sadalot trijos sešniekos.
Kā zināms, pēc šī gada Eiropas vīriešu čempionāta rezultātiem pirmās divas valstis automātiski kvalificējās olimpiskajām spēlēm, bet 3.-7.vieta Francija, Serbija, Grieķija, Itālija un Čehija ieguva iespēju piedalīties olimpiskajā atlases turnīrā.
Kvalifikācijas turnīru ir tiesīga rīkot ikviena valsts, kas piedalījusies kontinenta finālturnīrā, bet, ja to rīkos kāda no komandām, kas automātiski tam kvalificējusies, no Eiropas zonas, ceļazīmi iegūs arī astotā spēcīgākā vienība.
Katras grupas komandas pirmajā posmā tiks sadalītas divos trijniekos, kuru ietvaros notiks apļa turnīri. Pa divām komandām no katra trijnieka kvalificēsies pusfinālam. Pusfināla spēļu uzvarētāji finālspēlē noskaidros olimpiskās ceļazīmes ieguvējus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+