×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2012
Drukāt

Seši Latvijas studenti piedalīsies NATO simulācijas spēlē

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

No 8.jūlija līdz 13.jūlijam Beļģijas galvaspilsētā Briselē norisināsies NATO jauniešu samita modelis, kurā piedalīsies arī seši studenti no Latvijas, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļā.

NATO jauniešu samita modelis ir simulācijas spēle, kuras laikā jaunieši no visas pasaules simulēs lēmumu pieņemšanas procesu NATO. Šī būs pirmā ar NATO saistīta simulācijas spēle Eiropā un līdz šim lielākā pasaulē. Pasākumā piedalīsies 220 dalībnieku, kuri darbosies NATO dalībvalstu un partnervalstu delegācijās un diskutēs par tēmu “Politiskā atbildība 21.gadsimtā caur līderību, inovāciju un stratēģisko domāšanu”.

Pasākuma mērķis ir padziļināt NATO lēmumu pieņemšanas procesu, veidojot platformu studentiem, lai uzlabotu diplomātijas un komunikācijas spējas. Lai to sasniegtu, konferences laikā plānots simulēt tādas NATO komitejas kā Ziemeļatlantijas padome, Aizsardzības politikas un plānošanas komiteja, Politiskās partnerības komiteja, Operāciju politikas komiteja, Eiroatlantiskās partnerības padome un NATO un Krievijas padome.

Spēles gaitā studentiem tiks dota iespēja paplašināt savu redzesloku politisko pieeju daudzveidībā, kā arī labāk iepazīt dažādas kultūras. Lai simulācijas norise būtu pēc iespējas pietuvināta realitātei, tās darba sesijās piesaistīs arī augstākās amatpersonas un atzītus pētniekus.

Pasākuma organizatori norāda, ka dalībnieku vidū ir studenti no pieciem kontinentiem, kuri sevi ir pierādījuši kā perspektīvi jaunie līderi. Dalībniekiem ir daudzveidīga izglītības un profesionālā pieredze, kā politikas zinātne, starptautiskās attiecības, jurisprudence un diplomātija, komunikācija, bizness un ekonomika. Samita laikā viņi iejutīsies 195 delegātu, 13 komiteju priekšsēdētāju un 12 žurnālistu lomās, debatējot un ziņojot par svarīgiem starptautiskiem jautājumiem.

Latviju spēlē pārstāvēs Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes maģistra studiju programmas studenti Elīna Baltroka, Līva Brēmere, Daiga Deģe, Sanita Lapčenoka, Stanislavs Lopatinskis un Inga Prokofjeva.

Latvijas studenti NATO komitejās simulēs Dānijas pozīciju, savukārt Latvijas pozīciju sešās komitejās pārstāvēs studenti no Polijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+