Kokteilis
Baudi

“Sestā jūdze” dāvā dvēselisku koncertu Ziemassvētkos 16

Foto – Ronalds Šulcs

Tuvojoties gada gaišākajiem svētkiem, Latvijas titulētākā kantrimūzikas grupa “Sestā jūdze” no 21. decembra līdz 26. decembrim uzstāsies vairākos Latvijas dievnamos un pilīs, un kā viņi paši saka: “Arī būdiņās, kas ir mūsu visu sirdīs!” Pirmo reizi savas pastāvēšanas laikā grupa klausītājiem sagatavojusi īpašu akustisko Ziemassvētku koncertprogrammu “Sešas jūdzes līdz Ziemassvētkiem”.

Stāstot par jauno programmu, Modris Miķelsons teic: “Atšķirībā no ierastā repertuāra šajā programmā valdīs dvēselisks miers, kas raksturīgs tieši baltajam un klusajam gada laikam, palīdzot radīt svētku noskaņojumu, taču nezaudējot ausij tīkamo kantri skanējumu.”

Iespējams, ka kantri mūzika vairāk saistās ar vasaru un brīvdabas festivāliem. Par šīs programmas ideju Modris smaidot stāsta: “Ideja radās pagājušajā gadā pēc grupas jubilejas koncertiem. Jāatzīst, ka tā nav mūsu ideja, iniciatores ir meitenes no mūsu menedžmenta, kas darbojas mūsu fanu kluba paspārnē.” Savukārt grupas solists Agris Gedrovičs nosaka: “Kantri mūzika vistiešāk savienojama ar baznīcām, ar Ziemassvētku repertuāriem. Tā, manuprāt, ir vispiemērotākā mūzika, ko var spēlēt kantri grupa Ziemassvētkos. Kantri mūzika nenozīmē tikai smeldzīgas mīlas balādes, dziesmas par Amerikas prērijā mītoša lauksaimnieka ikdienu, kukurūzas un kokvilnas laukiem, auļojošiem mustangiem, krodziņiem un jaudīgiem auto. Mums ir padomā ļoti īpašas Ziemassvētku dziesmas, kas ievītas kantri mūzikas noskaņās, tiks izpildītas šajā svētku laikā, liekot klausītājiem kaut uz īsu brīdi apstāties un padomāt par nopietnākām un visuvarenām lietām.”

Grupa ir pārdomājusi repertuāru un izvēlējusies īpaši šim laikam un uzstāšanās vietām piemērotas dziesmas. “Koncertprogrammā esam iekļāvuši tādas grupas “Sestā jūdze” dziesmas, kas saistītas ar svētkiem, ar gaidīšanu. Piemēram, “Skumjais sniegs”, “Pirmā sniega diena”, “Tāds laiks”, “Klusā daba”, būs arī Raimonda Paula dziesmas un atskaņosim visā pasaulēs zināmas garīgās un Ziemassvētku dziesmas, bet nezaudējot tieši mums raksturīgo skanējumu,” smaidot stāsta Modris un neslēpj: “Esam diezgan paškritiski. Nevar kuru katru gabalu ņemt, un tas arī bija tas, kas mums visvairāk radīja grūtības, jo vēlamies, lai mūsu izpildītās dziesmas uzrunā klausītājus.”

Grupa savus klausītājus Ziemassvētkos aicina vairāk laika būt kopā ar saviem mīļajiem cilvēkiem un visiem kopā apmeklēt koncertus. Par izvēlētajām koncertu vietām viņi tēlaini saka: “Mēs spēlēsim baznīcās, pilīs un būdiņās pie eglītes!” Kas tad ir šīs būdiņas, par ko Modris domīgi teic: “Jā, kas ir šīs būdiņas? Es arī esmu domājis par to. Par pilīm un baznīcām viss ir skaidrs, es domāju, ka šīs būdiņas ir mīļas, siltas, jaukas vietas. Mājvietas, kurās valda saticība un prieks, un es gribētu teikt, ka tās ir arī savdabīgas būdiņas, kas ir mūsu sirdīs.”

Grupa ir sagādājusi dāvanu klausītājiem, bet kas tad viņiem pašiem ir labākā dāvana? “Es teikšu pilnīgi droši, ka vislabākā dāvana būs mūsu skatītāji baznīcās, dievnamos, pilīs un būdiņās, kur vēl labāku dāvanu “Sestā jūdze” var vēlēties kā jūsu pateicību par mūsu koncertu,” neslēpj Agris.

 

21. XII 19.00 Balvu evanģēliski luteriskā baznīca

22. XII 19.00 Rīgas Jaunā Sv. Ģertrūdes baznīca

23. XII 18.00 Jaunmoku pils

24. XII 17.00 Krimuldas evanģēliski luteriskā baznīca

25. XII 18.00 Bauskas Svētā Gara evaņģēliski luteriskā baznīca

26. XII 16.00 Dobeles evaņģēliski luteriskā baznīca

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: No EUR 7 līdz 15

LA.lv