Latvijā
Novados

Sestdien atklās satiksmi pār Gaujas tiltu Siguldā 16

Siguldas pašvaldība/Publicitātes foto

23. septembrī plkst.12 Siguldā tiks svinīgi atklāts tilts pār Gauju, kuram kopš pērnā gada veica rekonstrukciju, informē “Latvijas Valsts ceļi”.

Unikālo tiltu ar trīslocīklu monolīta dzelzsbetona lokiem uzbūvēja tieši pirms 80 gadiem, pirmo reizi tas tika atklāts 1937. gada 23. jūlijā, bet Otrā Pasaules kara laikā tas tika uzspridzināts un pēc kara atjaunots.

“Latvijas Valsts ceļi” arī informē, ka nedēļas nogalē autovadītājiem jārēķinās ar palēninātu satiksmi Pierīgā, īpaši ceļā uz Siguldu un uz Rīgas apvedceļa Salaspils novadā. Uz Rīgas apvedceļa pie tilta pār Mazo Juglu notiek būvdarbi un satiksme tur tiek organizēta pa vienu ceļa joslu. Lai arī nepieciešamības gadījumā tur strādā satiksmes regulētāji, satiksme var būt palēnināta, īpaši virzienā uz Saulkalni. Iesakām izmantot citus maršrutus.

Arī citur valsts autoceļu tīklā turpinās remontdarbi, lielākie satiksmes ierobežojumi:

no Varakļāniem līdz Viļāniem (A12), kur ir 12 luksoforu posmi;
no Rēzeknes līdz Ludzai (A12), kur ir seši luksoforu posmi;
pie Saldus (A9), kur ir septiņi luksoforu posmi;   
no Bašķiem līdz Preiļiem (P62), kur ir astoņi luksoforu posmi;
no Augšlīgatnes līdz Nītaurei (P32), kur ir pieci luksoforu posmi un vietām apbraucamie ceļi.

Šovakar līdz plkst. 20 ir slēgta dzelzceļa pārbrauktuve Dzelzavā uz reģionālā autoceļa Lubāna–Dzelzava  (P83). Apbraukšana caur Cesvaini.
 
Valsts austrumos lietavu rezultātā upēs un novadgrāvjos saglabājas augsts ūdens līmenis un applūšanas dēļ joprojām ir slēgti  divu valsts vietējās nozīmes autoceļu posmi:

Rožupe–Švirksti (V759) tā 1,3. km Līvānu novada Rožupes pagastā pie Švirkstiem un
Mežslokas–Čonkas–Dūre (V374) tā 12,5. km Gulbenes novada Lejasciema pagastā pie Dūres.

Satiksme uz applūdinātajiem un izskalotajiem autoceļiem tiek atjaunota tiklīdz krīt ūdens līmenis un uz ceļiem ir iespējams veikt darbus.
 

LA.lv