×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. janvāris, 2016
Drukāt

Sestdien no rīta braukšanas apstākļi apgrūtināti vienīgi Kokneses virzienā

Foto-LETAFoto-LETA

Šorīt braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem pārsvarā ir apmierinoši, problēmas varētu rasties vienīgi šoferiem Ogres apkaimē un Kokneses virzienā, liecina VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) apkopotā operatīvā informācija.

Apgrūtināta braukšana ir pa autoceļu E22, kas no Rīgas apvedceļa caur Tīnūžiem ved uz Koknesi. Tur apledojums var veidoties diezgan garā ceļa posmā – no Rīgas apvedceļa līdz pat Lobei.

Savukārt uz reģionālajiem autoceļiem apledojums vietām veidojas Ogres apkaimē.

Kopš plkst.5 ceļu uzturēšanas darbos ir iesaistītas četras VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības, kas Ogres apkaimē veic slideno posmu kaisīšanu, bet Limbažu apkaimē – preventīvo kaisīšanu.

Meteorologi prognozē, ka šodien daudzviet Latvijā līs, tomēr LVC atgādina, ka ziemā mainīgos laika apstākļos, kad gaisa temperatūra ir virs nulles, zemes un ceļa virsmas temperatūra joprojām var būt zemāka, tāpēc mitrums var pārvērsties ledū.

Īpaši uzmanīgi šajos laika apstākļos ir jābrauc pa grants ceļiem, sevišķi stāviem kāpumiem un pagriezienos, jo, nokūstot sniega kārtai, veidojas atkala un saķere ir kritiski zema.

Sākoties ilgstošam atkusnim, var arī parādīties masveida bedres uz asfalta ceļa seguma un šķīdonis uz grants ceļiem.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

Ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+