Latvijā
Kriminālziņas

Silenē cenšas pārbraukt robežu ar viltotu Slovākijas vadītāja apliecību0


Iluztratīvs foto.
Iluztratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Silenes robežkontroles punktā šā gada 22.decembrī aizturēts viens Ukrainas pilsonis ar viltotu Slovākijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, tā portālu “La.lv” informēja Valsts robežsardzes (VR) Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore Kristīne Pētersone.

Sestdien Silenes robežkontroles punktā robežsargi veica pārbaudi kādai no Latvijas izceļojošai automašīnai. Transportlīdzekļa vadītājs – 1964. gadā dzimis Ukrainas pilsonis – dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Slovākijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsāktais kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275.panta pirmās daļas,

pēc visu nepieciešamo kriminālprocesuālo darbību veikšanas nosūtīts Latgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Likumpārkāpējam par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ar prokurora priekšrakstu piemērots naudas sods vairāk kā 2000 euro apmērā.

Saistītie raksti

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.

Jāatzīmē, ka šogad konstatētas 163 personas, kuras uzrādījušas viltotus ceļošanas vai transportlīdzekļa dokumentus.

Savukārt pērn visa gada garumā par viltotu dokumentu izmantošanu aizturētas 144 personas.

 

LA.lv