×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. jūlijs, 2013
Drukāt

“Sinfonietta Rīga” atklās Pērnavas mūzikas festivālu

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” ir aicināts atklāt Pērnavas mūzikas festivālu Igaunijā. Festivāla atklāšanas koncertā orķestris uzstāsies plaši zināmā igauņu izcelsmes amerikāņu diriģenta Kristjana Jervi vadībā, savukārt par koncerta solisti aicināta vijolniece Anne Akiko-Meijersa. Šīs pasaules līmeņa mūzikas zvaigznes kopā ar “Sinfonietta Rīga” 16. jūlijā Pērnavas koncertzālē atklās igauņu diriģentu Jervi dzimtas organizēto Pērnavas Mūzikas festivālu.

Koncertam izvēlētā programma ir krāšņa un daudzpusīga: tajā pārstāvēti gan Johana Sebastiāna Baha, gan Ludviga van Bēthovena un Johannesa Brāmsa darbi. Īpaša intriga ir krievu izcelsmes amerikāņu komponista Džīna Prickera skaņu kompozīcijas. Viņa daiļrades spektrs ir plašs, iekļaujot repa un ģitārmūzikas elementus un iedvesmojoties no pasaules tautu mūzikas. Šāds gadījums ir arī koncertā atskaņotais darbs Variations on Sakura Sakura, kurā solopartiju izpildīs japāņu izcelsmes vijolniece Anne Akiko-Meijersa. Īpašs stāsts pavada arī Arvo Perta Pasakalju vijolei, vibrofonam un klavierēm: skaņdarbs komponēts 2003. gadā kā veltījums spožajam vijolniekam Gidonam Krēmeram sešdesmitajā dzimšanas dienā.

Kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga” ir liels gods sadarboties ar pasaules atzinību guvušo diriģentu Kristjanu Jervi. Būdams viens no pieprasītākajiem mūsdienu diriģentiem, Jervi savās programmās aizrautīgi iekļauj gan pasaulslavenus, gan mazāk zināmus Arvo Perta, Taņa Duņa, Džona Adamsa, Esas Pekas Salonena un citu komponistu darbus. Igaunijā dzimušais un ASV augušais Kristjans Jervi ir unikāls diriģents, kuram piemīt spēja paplašināt klasiskās mūzikas rāmjus ar svaigām idejām, harizmu un tehnisku veiklību, kas kaldināta pie vairākiem pasaules klases orķestriem.

Pērnavas mūzikas festivāla norise Igaunijas piekrastes kūrortā jau kļuvusi par tradīciju; šogad festivāls norisināsies no 16. līdz 23. jūlijam un piedāvās virkni koncertu un meistarklašu ar izcilu mākslinieku dalību. Festivāla rīkotāji ir Igaunijā sakņotā Jervi dzimta, kuras pārstāvji – Nēme Jervi, Pāvo Jarvi un Kristjans Jervi – ir izcili diriģenti. Šīs ģimenes rīkotais Pērnavas Mūzikas festivāls un Jervi akadēmija 2013 turpina gadu desmitiem ilgās Pērnavas muzikālo vasaru tradīcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+