Dabā
Laika ziņas

Sinoptiķu prognoze 7 dienām: kad mitēsies karstums?0


Izdedzinātā zāle no izgāztajām ķīmiskajām vielām labības lauka malā ceļā no apdzīvotas vietas Garozas Ozolnieku novadā uz Olaini.
Izdedzinātā zāle no izgāztajām ķīmiskajām vielām labības lauka malā ceļā no apdzīvotas vietas Garozas Ozolnieku novadā uz Olaini.
FOTO: Ieva Makare/LETA

Piektdien daudzviet pērkona lietusgāzes, brāzmains vējš, iespējama arī krusa, savukārt brīvdienās laika apstākļi uzlabosies, jaunāko prognozi publicējis Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien dienā pastiprināsies augsta spiediena atzara ietekme, debesis vietām joprojām klās mākoņi un daudzviet gaidāmas pērkona lietusgāzes, kuras vietām būs stipras kā arī iespējama krusa.

Pūtīs mērens rietumu puses vējš, kas negaisa laikā būs brāzmains. Dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +22…+26 grādiem, austrumu rajonos līdz pat +27…+31 grādiem, bet vietām piekrastē būs nedaudz vēsāks, tur +17…+21 grādi, savukārt naktī uz piektdienu termometra stabiņš noslīdēs līdz +15…+20 grādu atzīmei.

Sestdien, paaugstinoties atmosfēras spiedienam, laika apstākļi uzlabosies – dienā daudzviet uzspīdēs saule un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs lēns vējš un karstum nedaudz mitēsies, dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +22…+27 grādiem, vietām piekrastē būs nedaudz vēsāks, tur: +17…+21 grādi, bet naktī uz svētdienu termometra stabiņš noslīdēs līdz pat +13…+17 grādiem.

Tomēr svētdien, pastiprinoties zema spiediena ieplakas ietekmei, vietām dienā un daudzviet naktī ir gaidāms lietus un iespējams arī pērkona negaiss.

Šā brīža prognozes liecina, ka nākamās nedēļas pirmajā pusē, vietām vēl saglabāsies neliels lietus. Latvijā karstums mitēsies un dienā gaisa temperatūra paaugstināsies vien līdz +24…+26 grādu atzīmei.

Savukārt, nedēļas otrajā pusē gaidāmi mainīgi laika apstākļi, brīžiem gaidāms neliels lietus un vietām iespējams pērkona negaiss.

Saistītie raksti

LA.lv