Apbrīno

Sirds siltuma vibrācijas koncertu sērijā “Tev tuvumā” 16


Aija Andrejeva un Kārlis Būmeisters.
Aija Andrejeva un Kārlis Būmeisters.
Publicitātes foto

No 16. līdz 29. decembrim Latvijas dievnamos un koncertu vietās tāpat  kā citus gadus atkal skanēs latviešu komponistu skaistākās Ziemassvētku dziesmu versijas akustiskās mūzikas izpildījumā. Pazīstami dziedātāji – Aija Andrejeva, Marts Kristians Kalniņš, grupa “Putnu balle” un aktieris Arturs Skrastiņš – no jauna apvienojušies projektā “Tev tuvumā”, aicinot ikvienu sajust sirds siltumu svētku laikā.

Ziemassvētku laiks ir brīdis, kad mēs varam kļūt gaišāki, garīgāki un iejūtīgāki pret cilvēkiem, kuri ir mums līdzās. Projekta “Tev tuvumā” dalībnieki aicinās sirds siltumu sniegt visiem, kas pēc šī siltuma ilgojas un atcerēties, ka patiesībā tas ir nepieciešams ik dienu visu gadu.

Mūzikas projekts “Tev tuvumā” debitēja 2011. gadā, apvienojoties Artūram Skrastiņam, Ievai Kerēvicai un grupai “Putnu balle”, lai kopīgi ierakstītu un koncertos Latvijas dievnamos izpildītu Mārtiņa Brauna, Aivara Hermaņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča, Imanta Kalniņa, Emīla Dārziņa un citu Ziemassvētku dziesmu versijas akustiskās mūzikas izpildījumā. Mūziķu izvēlētās skaistākās latviešu komponistu dziesmas tika arī apkopotas mūzikas ierakstu albumā. Mūziķu apvienība iepriekšējo piecu gadu laikā sniegusi vairāk nekā 60 koncertu, kopumā pasākumos pulcējot aptuveni 50 tūkstošus apmeklētāju.

Šogad tapusi jauna Ziemassvētku dziesmu programma, gaidāmi vairāki ļoti populāra latviešu komponista pirmatskaņojumi, kā arī speciāli projektam radītas Marta Kristiāna Kalniņa dziesmas.

Arī mūziķi Aija Andrejeva un Kārlis Būmeisters nesen piedāvājuši klausītājiem jaunu dziesmu ar nosaukumu “Ēnas”, kurš dueta izpildījumā skanēs arī gaidāmajā koncertsērijā.

Akustiskās noskaņās veidotā darba autori ir Kārlis Būmeisters un dzejnieks Andris Akmentiņš. “Ēnas” ir intīmākais dueta kopdarbs, atzīst mūziķi. Kārlis Būmeisters, kurš ikdienā strādā Beļģijas galvaspilsētā Briselē, atklāj, ka, esot retāk uz skatuves, katra jauna darba radīšana kļūst patīkami ilgāka un līdz ar to arī personīgi nozīmīgāka. “Aija ir īpašs skatuves partneris. Es domāju, ka mūsu līdzīgā attieksme pret to, kā katrs vizualizējam mūziku, spēj radīt arī pašu darbu īpašāku – ne tikai skaņā, bet arī “vibrācijās”. Aija, kā jau novērtējuši daudzi teātra mīļi, ir meistarīga skatuves aktrise. Šāda veida miniatūrās akustiskās balādēs uz skatuves abi varam paspēlēties gan viens ar otru, gan ar skatītāju.”

Aija Andrejeva stāsta: “Kārļa komponētajā mūzikā es uzplaukstu pavisam citās, man pašai neierastās krāsās. Un tas ir brīnums, kaut kāda netverama vibrācija, kas visu šo dara tik īpašu.”

Koncertsērijā “Tev tuvumā” par instrumentālo pavadījumu rūpēsies Agate Ozoliņa (čells), Jānis Miltiņš (klavieres), Valters Sprūdžs (bass) un Kaspars Kurdeko (sitamie instrumenti).

 

Varbūt noder!!

16. XII Saldus Sv. Jāņa lut. baznīcā, Katrīne Pasternaka

17. XII Cēsīs Sv. Jāņa ev. lut. baznīcā, K. Pasternaka

18. XII Rīgas Sv. Ģertrūdes baznīcā, Ģirts Ķesteris

21. XII Lielvārdes kultūras namā, Ģirts Ķesteris

22. XII Valmierā Sv. Sīmaņa ev. lut. baznīcā, Vilis Daudziņš

23. XII Liepājas Sv. Trīsvienības ev. lut. baznīcā, Inese Kučinska

25. XII Rīgā Torņakalna ev. lut. Baznīcā, Vilis Daudziņš

26. XII Jelgavas Sv. Annas ev. lut. Baznīcā, Vilis Daudziņš

28. XII Rēzeknē Latgales vēstniecībā “Gors”, Viktorija Streiča

29. XII Cesvaines ev. lut. baznīcā, Elīna Vaska

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 18. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.


LA.lv