×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. februāris, 2016
Drukāt

Sīrieši bēg no Asada armijas un Krievijas aviācijas (27)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sīrijas ziemeļrietumos pie Turcijas robežas sapulcējušies tūkstošiem sīriešu, kas bēg no režīma spēku uzbrukuma valsts otrai lielākajai pilsētai Alepo.

Vācijas kanclere Angela Merkele vakar ieradās Ankarā, lai ar Turcijas vadītājiem  apspriestu imigrācijas krīzi. Pēdējās dienās pie Turcijas robežas ir sapulcējušies desmitiem tūkstošu Sīrijas iedzīvotāju, kuri devušies bēgļu gaitās pēc prezidenta Asada režīma spēku uzbrukuma, ko atbalsta Krievijas kara aviācija.

 

Migrantu kontrabanda turpinās

Sarunās Ankarā Vācijas kanclere Angela Merkele un Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu aicināja NATO sniegt lielāku ieguldījumu cīņā pret cilvēku kontrabandistiem. Sarunās ar Turcijas amatpersonām Merkeles mērķis ir panākt efektīvāku sadarbību ar Turciju centienos mazināt migrantu un bēgļu plūsmu, kas dodas uz Rietumeiropu. Berlīni īpaši satrauc cilvēku kontrabandistu rosība Turcijas piekrastē, izvietojot bēgļus nedrošos peldlīdzekļos un vedot uz Grieķijas salām. Vakar Grieķijai piederošajā Kosas salā, kas atrodas pārdesmit kilometru no Turcijas piekrastes, notika protesti pret migrantu reģistrācijas centra būvi, ko pieprasa ES. Vairāk nekā simt demonstrantu centās ielauzties centra būvlaukumā. Sadursmēs ar policiju ievainoti trīs vietējie iedzīvotāji un četri policisti. Salas pašvaldības vadītājs Jiorgs Kiricis brīdinājis, ka protesti pret migrantu reģistrācijas centra būvi varētu turpināties un novest pie sadursmēm ar cilvēku upuriem. Pakļaujoties Eiropas Komisijas spiedienam uzlabot migrantu kontroli uz Grieķijas jūras robežas ar Turciju, premjerministra Alekša Cipra valdība ir solījusi līdz februāra vidum pabeigt migrantu reģistrācijas centru būvniecību piecās salās, tajā skaitā Kosā, kur vakar izcēlās jauni protesti. Maķedonija gar valsts robežu ar Grieķiju ir sākusi būvēt vēl vienu dzeloņstiepļu žogu, lai apgrūtinātu nelegālo imigrantu iespējas iekļūt šajā valstī, vakar paziņoja Maķedonijas bruņoto spēku amatpersona.

Saskaņā ar Eiropas Savienības un Turcijas novembrī panākto vienošanos Ankarai apsolīti trīs miljardi eiro, lai tā pastiprinātu robežkontroli un uzlabotu valstī esošo sīriešu bēgļu dzīves apstākļus, ierobežojot nelegālo imigrantu straumi, kas pārplūdinājusi Eiropu. Vācijā pērn patvērumu lūdza 1,1 miljons cilvēku, un kanclere Merkele izjūt pieaugošu spiedienu ieviest uzņemamo bēgļu kvotas. Viņa līdz šim ir noraidījusi šādus ierosinājumus, tā vietā solot ievērojami mazināt imigrāciju, paļaujoties uz diplomātiskajiem centieniem sadalīt bēgļu uzņemšanas nastu starp ES dalībvalstīm.

Sīrijas bēgļu uzņemšanā iesaistījušās arī valstis ārpus ES. Kanāda bija solījusi uzņemt 25 000 sīriešu bēgļu un līdz janvāra beigām bija izvietojusi 13 000 bēgļu. “Bēgļu uzņemšanas pro­grammu atbalsta 70 procenti iedzīvotāju un politiskā līmenī nav neviena, kas reāli vērstos pret to,” intervijā izdevumam “Politico” teica Kanādas imigrācijas un pilsonības lietu ministra vietnieka palīgs Deivids Menikoms. “Mēs pievēršamies visvairāk apdraudētajiem cilvēkiem,” teica Manikoms. Pēc ANO bēgļu pārraudzības komitejas datiem, bēgļu nometnēs Turcijā, Libānā, Jordānijā, Irākā un Ēģiptē ir reģistrēti aptuveni 4,6 miljoni sīriešu bēgļu.

 

Sīrijas miera sarunas buksē

Sīrijas režīma spēkiem ar Krievijas kara aviācijas atbalstu veicot plašu uzbrukumu Alepo pilsētas apkaimē, desmitiem tūkstošu sīriešu nedēļas nogalē devušies Turcijas robežas virzienā. Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu konferencē Londonā, kur starptautiskie ziedotāji apsolījuši vairāk nekā desmit miljardus dolāru palīdzībai sīriešiem, sacīja, ka 60 000 līdz 70 000 cilvēku dodas uz Turcijas robežu, lai izbēgtu no kaujām, un vismaz 10 000 jau “gaida pie durvīm”, kad tiks ielaisti valstī. Tiek lēsts, ka aptuveni 300 000 cilvēku tikuši izolēti Alepo pēc tam, kad režīma spēki nobloķēja galveno nemiernieku piegāžu maršrutu. Damaskas spēkus šajā operācijā, kas pagājušajā nedēļā izjauca miera sarunas, atbalsta Krievijas aviācija. ANO rīkotajās sarunās Ženēvā par Sīrijas konflikta izbeigšanu izsludināts “pagaidu pārtraukums” līdz 25. februārim.

Sīrijas režīma spēku uzbrukumam pieņemoties spēkā, pieaugusi arī diplomātiskā spriedze, Maskavai pārmetot Ankarai intensīvu gatavošanos iebrukumam Sīrijā. Turcija apsūdzējusi Damaskas sabiedrotos, kuru vidū ir arī Krievija, tādu pašu kara noziegumu pastrādāšanā kā Sīrijas režīma noziegumi. Rietumvalstis pārmet Sīrijas valdībai miera sarunu graušanu ar militāro ofensīvu, un Vašingtona pieprasījusi, lai Maskava pārtrauc gaisa triecienus Sīrijas opozīcijas spēkiem.

Cilvēktiesību un humānās palīdzības organizāciju aktīvisti no Sīrijas ziņo, ka situācija ziemeļos no Alepo ir katastrofāla, jo civiliedzīvotāji ir aplenkti no trim pusēm. Pilsētu no dienvidiem ielenkuši Sīrijas režīma spēki, no austrumiem – teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” džihādisti un no rietumiem – kurdu kaujinieki. Kauju dēļ ir apturēti starptautiskās humānās palīdzības piegāžu maršruti no Turcijas puses. Turcijā jau šobrīd ir 2,5 miljoni Sīrijas bēgļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Blēšana par Miera pārunām sākās līdz ar Sīrijas armijas panākumiem frontē ,sagraujot IV- tālejošos sunnītu islama Saud Arābijas,Kataras plānus. Loģiski ka tiek aktivizēta nepieciešamā miera propaganda un darbības. Pēkšņi pēc 5 gadiem atklājas ka Sīrieši cieš badu ! Pēkšņi ,bēgļi vieni ,vienīgi vīrieši ar labām sejas izteiksmēm. Pēkšņi ,tiek celta brēka slimnīcas ! Jautājums ko ar to domā un kā to saprot ? IV kaujinieku kontrolētā teritorijā smieklīgi ir runāt par slimnīcām ,skolāmutt. To pereonāls ir pirmie ienaidnieki kuri iznīcināmi .vispār bvar sēdēt lasīt starptautisko presi un smieties kā kutinātam…Protams Putina veiktā Sīrijas rokāde ir izprotama tikai saistībā ar Ukrainu un ASV-Krievijas attiecību īpatnībām. Vel jau ir atlikusi Turcijas uzspridzināšana no iekšpuses ….kurdi veido gandrīz 20 milj. tā ka vel nāksies redzēt daudz interesanta.

 2. FOTO trūkst ticamības,,,vieni vienīgi vīrieši……tie nau bēgļi ,tie ir jasagaida ar ..

 3. Смотрю на фото. Какие у них «милые» лица и несчастный вид. Особенно у двоих беженцов, слева и справа. Такие из себя «несчастные» аж жуть. А может это и не беженцы вовсе, а боевики-террористы, а? Запахло жареным, их стали мочить не по детски, вот они и побежали.

 4. virsraksts, lai mēs saprastu: tikai no ASV koalicijas bombardēšanām, kas ir ilglaicīgakās un masīvākās reģionā sīrieši PRINCIPIALI nebēg;PP Tā ir patīkama. Viņi ir pareizi politiski izglītoti, atšķir bumbas un bēg TIESI UN EKSKLUZIVI no Asada un Krievijas.

 5. Visus Sīrijas bēgļus uz Krieviju!

 6. LA vajadzētu pārdomāt virsrakstus savām publikācijām….

 7. Ivan, tavu politisko zemtekstu nav grūti saskatīt! Jā, Latvijā ir šīs brīvības: vārda un ekonomiskā, brīva
  ceļošanas un brīva darbaspēka pārvietošanās brīvība. Ja tu jūties te slikti, vari braukt dzīvot un strādāt citur un nav ko te vainu par to, ka cilvēki brauc strādāt citur, uzvelt valstij. Tas notiek tā visā demokrātiskā pasaulē. Tu vēl dzīvo vakardienā. Un nav ko noliegt acīmredzamas lietas. Tas, ka krievi bumbo Sīrijas pilsētas ir nožēlojams fakts, jo rada bēgļu straumes, bet pēc tavas saprašanas pie tā arī laikam vainīgs Godmanis vai Dombrovskis?

 8. Jā, Asada piekritēji šeit apgalvo, ka viss tur bijis tik labi, ka pat sievietes mācījās augstskolā, bet šodien bēg no savas valsts. Ja jau tur bija tik labi, tad kāpēc viņi bēg, bet neņem rokās ieročus un neaizstāv
  Asada režīmu? Un atbilde ir viena: viņi bēg no diktatūras un slepkavošanas, ko šis režīms ir pastrādājis, lai sevi saglabātu, jo pretējā gadījumā viņiem nebūtu nekāda iemesla pamest savu valsti. Latvieši, kuri
  arī ir izbaudījuši šādus režīmus uz savas ādas, to lieliski saprot. Nesaprot vienīgi tie, kuri akli kalpoja šīm
  diktatūrām.

  • tavā kādreizējā tēvu zemē ir “visdemokrātiskākais” režīms pasaulē, tikai nez kāpēc katrs trešais iedzīvotājs to ir pametis… arī krievija vainīga? un ko tad šeit bombardēja? aizstāvot godmaņu, šķēļu, kalvīšu, dambrovsku laupošos režīmus, krievija sabumboja Lubānas klānus?

  • Kļūdaini runāt par SĪRIEŠIEM ,tādas nacionalitātes nau ,bet IR vietas nosaukums. Sīrijas teritoriju apdzīvo arābi(šītu ,sunnītu ,alavītu reliģija) turkmēni(….) Kurdi ,Druzi. Valstiskā apziņa ir Alavītiem/Druziem ..konfederācijas ietvaros Kurdi. Nemiera cēlāji ir arābi sunnīti…islama.lielummānija .

 9. Tieshaam diivaini, lai neteiktu vairaak…vinji dziivo Siirijaa, pie taada reziimaa, kaads nu ir…dzemdee beernus…tagad saakt beegt no taa…???Un mees tikai norijam jebkuru informaaciju, jo kur tad lai sanjemam patiesas zinjas…kas tad iisti tur notiek , un kuri tur no kaa beeg???un kaapeec beeg tagad?un kaapeec beg jauni viiriesi ,kuri buutu iesaukuma vecumaa?vinji iznaak taadi kaa dezertieri?Bet veelaak pie Turcijas robezseetas jau kaads no vinjiem atklaajaas…mees nenaacaam te teltiis seedeet..laiziet muus cauri Turcijai..mees gribam uz ..jaa un uz kurieni tad vinji grib?Nu bet tacu uz Vaaciju….Kaapeec taalaak no maajaam , ja var tuvaak??

 10. Četru gadus pie Asada, pirms tam daudzus gadus – pie viņa tēva attīstījās vidusslānis, Sīrijā dzīvoja lielākā pārticībā kā vidēji Latvijas iedzīvotāji, pēkšņi viņi bēg no Asada. Pirms tam pat sievietes Sīrijā mācījās augstskolās, kas lielā mērā nepatika Sauda Arābijai.

 11. Pierobežniece Anna Atbildēt

  Fotogrāfijā: Cik skaistas sejas, apgarotas un cēlas, vislabāko humāno mērķu vārdā, dodas brīnumjaukā ceļojumā uz eiropu. Ja jau Likumīgi ievēlētā valdnieka un Krievijas karaspēka akciju reziltātā jābēg, vai tad nevar palikt savā zemē un priecāties par atgūto zemi, apstrādāt to. Bet laikam netīrā sirdsapziņa un asinsdarbi liek bēgt no IV rindām uz izkurtājušo eiropu.

 12. Vai tu zini, kas ir kurdu soc. partija Turcijā un pret ko tā cīnās? Tie ir komunisti-ekstrēmisti, kas ar ieročiem rokās cīnās pret likumīgi ievēlēto Turcijas valdību, tāpēc tie ir tādi paši teroristi, kā Daeš Sīrijā.
  Un viņi karo arī Irākā un Sīrijā un vēl kurdi iztirgo kopā ar daeš Sīrijas naftu. Bet jeņķi tur mēģina atbalstīt demokrātiju, kas šīm tautām ir visai svešs jēdziens. Tur vairāk cieņā ir diktatūra (Asads, Kadafi, u.c.) un klanu cīņas, ko atbalsta Putina Krievija, kā PSRS totalitārās sistēmas mantiniece, jo tā grib saglabāt savu kara bāzi Sīrijā. Kā nekā ideoloģiskie dvīņu brāļi! Un nav ko te priecāties par to krievu bumbošanu, jo pārsvarā cietēji ir parastie iedzīvotāji. Bet sekas ir bēgļu masas Eiropā. Tāpēc arī vajag šīs sarunas un nevis – kurš vairāk noslepkavos!

  • ja jau tavi jeņķi tā atbalstītu demokrātiju, tad viņi neliktu šķēršļus kurdu valsts izveidošanai…
   50 miljonu tauta, kuras teritoriju savās starpā sadalīja turcija, sīrija, irāna, irāka… naftu vajag visiem, tad kāpēc lai kurdi ar ieročiem rokās necīnītos par to naftu, kuru kāds pumpē laukā no viņu tēvutēvu zemes?

 13. Kādas varbūt sarunas par Sīriju, bez Sīrijas valdības pārstāviem, bet ar kaut kādiem opozīcijas vadoņīem?
  Kāpēc kurdi nedrīkst piedalīties? DAESH drīkst?
  46 minūtē. deMistura, deGiljotina
  russia.tv/video/show/brand_id/21385/episode_id/1270665/video_id/1436965/

 14. kurš zombijs niticēja, ka neviens bēglis ES nebija ieradies līdz 2015. gada oktobrim? Krievi 30.septembrīsāka bumbot nezvērus Sīrijā – detonēja uz nebēdu!

  • to, ka krievija 30. septembrī sāks bumbot Sīriju, sen zināja visi, gan tie, kas vēl pirms bumbošanas uz grieķiju peldēja, gan tiem, kas viņus tur sagaidīja… galu galā mūsu nelaimes dotais lēnums jau pirms diviem gadiem parakstīja līgumu, par Latvijas gatavību bēgļu uzņemšanai… viss sen jau bija apspriests, apmaksāts un notikās, tik tas lācis putlers divus gadus par ilgu ziemas migā nogulēja, sāka bumbot, kad visa jevropa jau pilna bēgļu, tik izrādījās ka nav īstā iemesla, kāpēc bēgt… nu tagad viss kārtībā, pie visa vainīgs putlers, bet tas, ka tas aizokeāna nēģerzēns Sīrijā bumbas sāka mest jau sen un pagājušajā nedēļā kārtējo reizi centās pierunāt arī NATO nākt palīgā, piepeši visiem aizmirsies?

 15. Sīrieši bēg no Asada armijas, ko atbalsta Krievija, bet Rietumi tikai noskatās, pakrata ar pirkstu un neko nedara. Tā ir komēdija, ka Merkele brauc uz Turciju, lai “risinātu” jaunos bēgļu uzplūdus, bet nebrauc uz ANO vai pie Obamas, lai enerģiski apturētu Asada-Putina ekspansiju un piespiestu viņus sēsties pie sarunu galda. Asads karo pats ar savu tautu un izposta savu zemi kaut kādu sadomātu ambīciju dēļ, bet pārējā pasaule bezpalīdzīgi noskatās, lai arī lielvalstīm ir pietiekoši daudz militāro līdzekļu, lai visu to apturētu. Putins saprot problēmu risināšanu tikai ar spēku, uz dialogu viņš ir gatavs, ja pretī noliek līdzvērtīgu spēku. Rietumiem ir nospiedošs pārsvars šī militārā spēka ziņā, bet starp lielvalstu vadītājiem nav neviena līdera, kas būtu spējīgs uzņemties iniciatīvu, ievest kārtību un apturēt slaktiņu šinī reģionā. Teroristu apkarošana, uz ko tagad valstu līderi tā “šūmējas”, ir tikai daļa no daudz lielākas problēmas. Visi pārbijušies un izskatās, ka atkārtojas situācija kā pirms 2. pasaules kara, kad Rietumu politiķi – “miera baloži” arī izturējās līdzīgi pret Hitlera izdarībām Eiropā. Kamēr pašus pa vienam vien pakļāva…

  • Kas apturēja jeņķu mēģinājumu nobumbot Sīrijas likumīgo valdību, kad apmeloja Asadu ķīmisko ieroču pielietošanā? Putins
   Kad bēgļi ieradās ES? Kad jeņķi -NATO nogalināja M.Kadafi!
   Kāpēc klusējat par turkiem, kuri iznīcina kurdus Irākā, Sīrijā, Turcijā?
   Krieviju Sīrijas valdība ir aicinājusi palīgā, jeņķi uztur Daešu

  • Varbūt sāksim ar to, ka oirmais bēgļu miljons parādījās, pirms Krievija bija iejaukusies Sīrijas karā. Paskatoties uz bildi pie raksta, tie izskatās pēc karu zaudējušiem kaujiniekiem, ne bēgļiem. Protams, viņu ir desmiti tukstoši. Taču mierīgajiem iedzīvotājiem drošāk ir atgriezties savās mājās, ja vien kaujinieki atkāpjoties tās nav uzspridzinājuši.

Draugiem Facebook Twitter Google+