×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Sīrijā kritis kaujinieks no Krievijas

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas kaujinieki vienā no saviem tīmekļa forumiem paziņojuši, ka kaujās dzīvību zaudējis kaujinieks no Krievijas. Kritušā vārds precīzi norādīts netiek, viņu dēvējot tiklai par “krievu Ali”.

Zināms, ka viņš cīnījies džihādistu grupējuma “Džabhat an Nusra” (“Atbalsta fronte”) rindās. Šo grupējumu ASV atzinušas par teroristu organizāciju. Kādos apstākļos “krievu Ali” zaudējis dzīvību, atklāts netiek. Vairāki tīmekļa vietnes “as-ansar.com” foruma apmeklētāji uzstāj, ka kritušais, visticamāk, bijis nevis krievs, bet gan kādas Kaukāza tautas pārstāvis, kuram bijusi Krievijas pilsonība. Citi savukārt skaidro, ka musulmaņiem tas nav svarīgi, kāda bijusi šahīda, tas ir, mocekļa, tautība.

Ārzemju korespondenti, cita starpā arī tie, kas strādā Alepo, jau iepriekš ziņojuši, ka nemiernieku pusē cīnās Krievijas pilsoņi, kas Sīrijā ieradušies, piemēram, no Čečenijas. Janvārī tika ziņots, ka nemierniekiem pievienojusies kāda Krievijas pilsone, kas pastāvīgi dzīvojusi Sīrijā. Sīrijas valdībai simpatizējošais laikraksts “Watan” šonedēļ ziņoja, ka armija nogalinājusi septiņus čečenus, kuri karojuši nemiernieku kaujinieku rindās.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011. gada marta. Atbilstoši ANO un ASV aprēķiniem Sīriju ir pametuši vairāk nekā 750 tūkstoši bēgļu, bet vēl 2,5 miljoni ir pārvietoti Sīrijas iekšienē. ANO augstā komisāre cilvēktiesību jautājumos Navi Pilaja pagājušo otrdien sacīja, ka bojāgājušo skaits Sīrijas konfliktā jau “tuvojas 70 000”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+