×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2015
Drukāt

Sīrijas armija uzbrūk Homsas apgabalā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sīrijas valdības bruņotie spēki ar Krievijas kara aviācijas atbalstu vakar  izvērsuši ofensīvu Homsas apgabalā, Sīrijas vidienē, kas līdz šim atradās ASV atbalstīto nemiernieku kontrolē.

Valdības armija jau ieņēmusi Ad Dar al Kabirasiematu uz ziemeļiem no Homsas. Krievijas kara aviācija kauju apvidū veikusi 15 uzlidojumus, nogalinot vismaz desmit cilvēkus, arī sešus nemiernieku karotājus. Neveiksmi cietuši Maskavas mēģinājumi pārliecināt Vašingtonu pievienoties tās militārajai kampaņai Sīrijā. Krievijas priekšlikums sūtīt uz Vašingtonu delegāciju premjerministra Dmitrija Medvedeva vadībā apspriest militāro sadarbību Sīrijā ir izmisuma pazīme, paziņojis Baltais nams.

“Mēs neesam tajā ieinteresēti, kamēr Krievija nevēlas veikt konstruktīvu ieguldījumu cīņā ar “Islāma valsti”,” sacīja Baltā nama preses sekretārs Džošs Ērnests. “Krievijai ir pašai sava dienas kārtība un tā tai seko pati. Tāpēc mani īpaši nepārsteidz, ka Vladimirs Putins, būdams izmisumā, mēģina nosūtīt Krievijas valdības otro augstāko amatpersonu uz ASV, lai mēģinātu mūs pārliecināt pievienoties viņiem. Taču realitāte ir tāda, ka šis lūgums tika ignorēts.” 30. septembrī Krievija sāka gaisa spēku operāciju pret Sīrijas nemierniekiem, sniedzot atbalstu Sīrijas prezidenta Bašara Asada valdībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+