×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Sīrijas opozīcija plāno valsts attīstību pēc Asada krišanas

Sīrijas opozīcijas aktīvisti izstrādājuši politiskās vadlīnijas valsts attīstībai pēc prezidenta Bašara Asada iespējamās krišanas, prezentējot tās kā sākumpunktu diskusijām par stabilitātes, drošības un likuma varas nodrošināšanu Sīrijā.

 

Aktīvistu darba grupa, kas savedusi kopā plašu spektru politisko organizāciju un dažādu reliģisko grupu pārstāvjus, prezentēja ziņojumu: “Diena pēc projekta: Atbalstot demokrātisku pāreju Sīrijā”. Tas ir pirmais šāda veida dokuments, ko izstrādājusi Sīrijas opozīcija.

“Mēs uzlūkojam šo dokumentu kā mūsu kolektīvo devumu starp sīriešiem notiekošajās diskusijās – gan valstī, gan ārpus tās – par visefektīvākajiem veidiem, kā tikt galā ar izaicinājumiem, kas pēc Asada režīma beigām noteikti pieaugs,” teikts ziņojumā. Aktīvisti pauduši pārliecību, ka Asada krišana vairs nav apšaubāma.

Iniciatīva šāda ziņojuma izstrādei nāca no Vašingtonā izvietotā Savienoto Valstu Miera institūta (USIP) un Vācijas Starptautisko un drošības lietu institūta. Projektā piedalījās aptuveni 45 sīrieši, tostarp Sīrijas Nacionālās padomes biedri, pārstāvji no Musulmaņu brālības un citām opozīcijas grupām, Brīvās Sīrijas armijas cīnītāji un jaunatnes aktīvisti. Pārstāvēti bija gan vīrieši, gan sievietes.

Viņu izvirzīto mērķu vidū ir arī jauna nacionālā identitāte, kas būtu balstīta uz pilsonisko vienotību, vienprātības veicināšana par galvenajiem demokrātijas principiem un drošības spēku uzlabošana, lai aizsargātu visu pilsoņu tiesības.

Aktīvisti arī aicinājuši izveidot speciālu neatkarīgu tribunālu Asada režīma pārstāvju tiesāšanai par noziegumiem, ko tie pastrādājuši pret Sīrijas tautu, nogalinot tūkstošiem cilvēku.

Ziņojumā ierosināts arī izstrādāt jaunu konstitūciju un principus valsts institūciju veidošanai, kā varbūtēju piemēru minot Dienvidāfrikas Republiku pēc aparteīda pārejas periodā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+