Dabā
Laika ziņas

Šīs nedēļas laika prognoze nav iepriecinoša 0


Jasmīnu ziedi.
Jasmīnu ziedi.
Foto: LETA

Turpmākajās dienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, nokrišņi mitēsies vien nedēļas vidū, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra.

Šodien un arī turpmākajās dienās laika apstākļus Latvijā noteiks ciklons, virs Skandināvijas, kas virzīsies uz austrumiem, tādēļ Latvijā gaidāms galvenokārt mākoņains laiks un daudzviet pa laikam līs – nokrišņu daudzums vietām diennakts laikā pārsniegs 10 mm.

Dienas laikā iespējami arī pērkona negaisi. Pūtīs mēreni stipri rietumu puses vēji, kas galvenokārt piekrastē brāzmās sasniegs 15 m/s. Gaisa temperatūra naktī pieturēsies +9…+14 grādu robežās, bet dienā gaiss iesils vien līdz +12…+19 grādiem.

Nedēļas vidū laika apstākļus Latvijā sāks noteikt augsta spiediena atzars, līdz ar to debesis biežāk skaidrosies, nokrišņi mitēsies un vējš būs lēns. Gaisa temperatūra nakts stundās pazemināsies līdz +6…+13 grādiem, savukārt dienas laikā saule gaisu sasildīs līdz +16…+22 grādiem.

Nedēļas nogalē no jauna virs Ziemeļeiropas pastiprināsies ciklonu darbība un Latvijā gaidāmas vairākas nokrišņu zonas un brāzmaini rietumu puses vēji. Arī gaisa temperatūras vairs nesasniegs +20 grādu atzīmi.

LA.lv